Kucharz kwalifikacje

Kucharz kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/220/kucharz-512001-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg07/src-BlogKwalif

Kucharz jest jedną z najważniejszych osób, które pracują w gastronomii – bez względu na to czy jest to restauracja, bar szybkiej obsługi czy firma zajmująca się cateringiem lub kuchnia hotelowa. Kucharz odpowiada nie tylko za przygotowywanie potraw, ale również nadzoruje pracę wszystkich pomocników w kuchni i koordynację pracy każdego dnia. Do obowiązków kucharza zalicza się również sporządzanie listy zakupów (tj. niezbędnych składników od dostawców) oraz dbanie o porządek i ustalanie menu czy rozpiski dań dostępnych danego dnia. Praca kucharza nie należy więc do najłatwiejszych i wiąże się z koniecznością dopilnowania wielu aspektów i różnorodnych obowiązków, które umożliwiają sprawne funkcjonowanie kuchni w danym punkcie gastronomicznym.

Aby móc pracować w tym zawodzie należy wykazać się między innymi bardzo dobrą organizacją pracy własnej, współpracy w grupie oraz dużą odpornością na stres i pracę pod presją czasu. Kucharz powinien posiadać określone kwalifikacje zawodowe. Najprostszym sposobem, aby rozpocząć karierę na stanowisku samodzielnego kucharza jest zdecydowanie się na specjalistyczny kurs zawodowy, który kompleksowo przygotowuje do pełnienia zawodowych obowiązków. Tego rodzaju kursy organizowane są między innymi przez Zespół Szkół KKZ – kurs kucharz pozwala uzyskać kwalifikacje w zakresie sporządzania potraw i napojów, czyli kwalifikacje określane kodem według nowej podstawy programowej Kurs TG.07 (dawniej Kurs T.06).

Kurs kucharz realizowany przez Szkoły KKZ to profesjonalnie przygotowany pod kątem merytorycznym kurs internetowy w którym nauka odbywa się w wygodny sposób poprzez bardzo nowoczesną i specjalistyczną platformę zdalną (tzw. e-learning). Kształcenie odbywa się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa edukacji Narodowej, ponieważ kurs prowadzony jest zgodnie z podstawą programową. W Zespole Szkół KKZ pracują wykwalifikowani eksperci, którzy posiadają bardzo duże doświadczenie w pracy w swoim zawodzie oraz od wielu lat zajmują się tworzeniem kursów zdalnych. Jednostka wpisana jest do ewidencji profesjonalnych podmiotów szkoleniowych oraz rejestru szkół oferujących kursy zawodowe pozwalające uzyskać kwalifikacje. Dzięki temu kurs kompleksowo przygotowuje wszystkich kursantów do pełnienia zawodu kucharza oraz pracy w tym zawodzie.

Kurs kucharza realizowany przez Szkoły KKZ jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym między innymi certyfikatu ISO, który poświadcza wysoką jakość kształcenia oraz profesjonalizm. Dużą efektywność nauki potwierdzają również liczne pozytywne recenzje i opinie osób, które miały już okazję skorzystać z tego typu kształcenia oraz różnorodnych kursów dostępnych w ofercie Szkół KKZ.