Technik turystyki wiejskiej kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/253/technik-turystyki-wiejskiej-515203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg08--tg09/src-BlogKwalif

Czym zajmuje się technik turystyki wiejskiej? Wbrew pozorom taka osoba nie pracuje tylko w gospodarstwie wiejskim. Umiejętności jakie ma technik tego zawodu przydadzą się także w biurach podróży. Technik turystyki wiejskiej kwalifikacje może mieć dwie. Pierwsza to prowadzenie działalności turystycznych na obszarach wiejskich Kurs TG.08 (dawniej Kurs T.07). Druga to prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego Kurs TG.09 (dawniej Kurs T.08). Oczywiście jest możliwość odbywania nauki na obu specjalizacjach w tym samym czasie. Ale też można wybrać tylko jedną, która nam się bardziej podoba.

Takie specjalizacje pozwalają na naukę między innymi jak organizować i prowadzić działalność turystyczną, szczególnie na terenach wiejskich, choć może to być przydatna wiedza także ogólnie pod kątem pracy w dziale turystyki czy w biurze podróży. Z kursu można nauczyć się również jak prowadzić i pracować w gospodarstwie rolnym, co przyda się osobom na co dzień mieszkającym na wsi i wiążących swoją przyszłość z własnym gospodarstwem. Ale też jak planować i organizować działalność agroturystyczną czy po prostu obsługiwać klientów, którzy do takiego ośrodka przyjadą na wypoczynek.

Kurs w Zespole Szkół KKZ można odbywać na raz na dwóch specjalizacjach, wtedy będzie trwał 1094 godziny lub wybrać tylko jedną. Kształcenie wspólne trwa 262 godziny. Natomiast specjalizacje są podzielone na 254 godziny dla TG.08 oraz 418 godzin dla TG.09, plus 160 godzin praktyk zawodowych. Mimo, że jest to ogromna liczba godzin, to taki kurs z powodzeniem można ukończyć w kilka miesięcy. Ponieważ jako kurs internetowy można samemu ustalać dni nauki czy nawet ilość godzin na raz.

Szkoły KKZ spełniają wymagania MEN. Sam program kursu zgodny jest z podstawą programową dla zawodu technik turystyki wiejskiej. Oznacza to, że mimo bardzo nowoczesnej formy nauki i tak nabędziemy wiedzę taka samą, jak osoby, które uczą się na przykład w szkole średniej o profilu technik turystyki wiejskiej. Ale zamiast na naukę poświęcać 5 lat, poświęcimy na to tylko kilka miesięcy. Zdecydowanie jest to świetna opcja, dla osób które nie mają czasu na tradycyjną szkołę lub lubią uczyć się same, w domowych warunkach.

Wysoką jakość kursu potwierdza też wydany certyfikat jakości ISO 9001:2015. Mając to na uwadze wiemy już, że Szkoły KKZ nie tylko spełniają wymagania Ministra, ale też prowadzą kursy na wysokim poziomie. Co ciekawe zaraz po zapisaniu się na kurs można już go rozpocząć. Oznacza to, że nie trzeba czekać na początek semestru. Dzięki temu kurs daje możliwość uzyskania nowego zawodu w naprawdę dowolnym czasie. A potem można zdać egzamin w CKE i uzyskać dożywotnio tytuł technika.