Kurs fryzjer AU.21 (dawniej A.19)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/221/fryzjer-514101-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au21/src-BlogFryzjer

Zawód fryzjera od lat wpisuje się w kanon najpopularniejszych zawodów – na ten fakt wpływa przede wszystkim bardzo duże zainteresowanie ze strony konsumentów, ponieważ zakład fryzjerski jest miejscem, które większość osób odwiedza dość regularnie. Podobno dobry i zaufany fryzjer jest jak najlepszy przyjaciel – w końcu to właśnie dzięki niemu można prezentować się dobrze i zmienić coś w swoim wyglądzie. Farbowanie włosów, fantazyjne upięcia na większe okoliczności i ścinanie włosów to głównie tego większość klientów oczekuje od swoich fryzjerów. Liczne zmiany w trendach i w modzie, nowe kosmetyki i akcesoria dostępne w branży fryzjerskiej sprawiają, że każdy fryzjer powinien charakteryzować się wysokimi kwalifikacjami oraz nieustannie poszerzać swoją wiedzę na temat wykonywanego zawodu.

Aby móc dobrze sprawdzać się w roli fryzjera niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, które można zdobyć poprzez uczestnictwo w specjalistycznym kursie przygotowującym do pełnienia tego zawodu. Dobrym rozwiązaniem (przede wszystkim ze względu na wygodę oraz stosunkowo krótki czas trwania nauki w porównaniu do szkół policealnych) jest skorzystanie z oferty internetowego kursu na fryzjera, który jest dostępny między innymi w ofercie Zespołu Szkół KKZ. Kurs charakteryzuje się wysoką jakością kształcenia, a nauka odbywa się za pomocą platformy do szkoleń zdalnych (tak zwanego e-learningu). Dzięki temu każdy uczestnik kursu otrzymuje dostęp do wiedzy praktycznej i teoretycznej, a naukę może swobodnie dopasować do swoich potrzeb oraz preferencji i innych obowiązków (pracy czy życia prywatnego).

Kurs fryzjer realizowany przez Szkoły KKZ pozwala na uzyskanie kwalifikacji zawodowych w zakresie wykonywanie zabiegów fryzjerskich (według nowej podstawy programowej kod kwalifikacji Kurs AU.21, a dawniej – według starej podstawy programowej Kurs A.19). Kurs kompleksowo przygotowuje do pełnienia zawodu, a realizowana podstawa programowa jest zgodna z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkolenia realizowane przez Zespół Szkół KKZ posiadają certyfikaty ISO, które wraz z pozytywnymi recenzjami zadowolonych absolwentów kursów świadczą o wysokim profesjonalizmie oraz wysokiej jakości kształcenia oraz efektywności nauki.

Kwalifikacje zawodowe uzyskane w szkoleniu potwierdzone są stosownymi dokumentami (m.in. zaświadczeniem wydanym zgodnie z rozporządzeniem MEN oraz zaświadczeniem renomowanej instytucji oświatowej jaką są Szkoły KKZ). Dzięki pozyskanym umiejętnościom i kompetencjom zawodowym każdy absolwent kursu może podjąć pracę w wybranym zakładzie lub salonie fryzjerskim lub zdecydować się na otworzenie własnej działalności w branży.