Fryzjer zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/221/fryzjer-514101-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au21/src-BlogZarobki

Zawód fryzjera powszechnie uznawany jest za bardzo satysfakcjonującą pracę, która jest może przynieść stabilne wynagrodzenie. Jest w tym dużo prawdy, choć praca w tej branży z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Zarobki fryzjera są w dużej mierze uzależnione od kwalifikacji zawodowych posiadanych przez daną osobę oraz od miejsca zatrudnienia (liczy się również lokalizacja salonu, czyli to czy jest on ulokowany w dużym mieście czy w mniejszej miejscowości). Wiele zależy również od prestiżu i renomy danego salonu – jeśli cieszy się on dużym zainteresowaniem ze strony klientów oraz pozytywnymi recenzjami i opiniami, to fryzjer może liczyć na bardzo dobre zarobki. Przeciętnie szacuje się, że wynagrodzenie fryzjera wynosi od 2,5 tysiąca złotych netto (tzw. “na rękę”) do nawet kilku tysięcy – najwięcej zarabiają oczywiście te osoby, które są najbardziej rozchwytywane przez potencjalnych klientów.

Każdy fryzjer nieustannie pracuje na swoje “dobre imię” i tym samym pozwala to na ciągły rozwój oraz dążenie do samodoskonalenia się – powinien więc dbać o klienta oraz o to, aby stosowane metody i kosmetyki były aktualne i nowoczesne. Aby móc w ogóle pracować w zawodzie fryzjera należy posiadać określone kwalifikacje. Najlepszym sposobem na ich zdobycie jest zapisanie się na specjalistyczny kurs kwalifikacyjny, który dostępny jest ofercie wielu szkół oraz podmiotów realizujących szkolenia zawodowe.

Elementem na który warto zwrócić uwagę przed udaniem się na kurs jest to, czy dana szkoła wpisana jest do ewidencji profesjonalnych szkół zawodowych – tak jest na przykład z Zespołem Szkół KKZ, który organizuje kursy na fryzjera pozwalające uzyskać kwalifikacje w zakresie wykonywania zabiegów fryzjerskich (kod AU.21 według nowej podstawy programowej).

Kurs pozwalający uzyskać uprawnienia fryzjera dostępny w ofercie Szkół KKZ jest szkoleniem internetowym, które odbywa się za pośrednictwem platformy e-learningowej, bardzo często wykorzystywanej w przypadku kursów zdalnych. Kurs posiada certyfikat ISO, będący potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia oraz jego profesjonalnego przygotowania przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów zajmujących się opracowaniem dydaktycznym materiału. Zakres merytoryczny poruszanych w trakcie kursu treści jest zgodny z podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, co jest bardzo ważne w kontekście uzyskania kompleksowego przygotowania do pełnienia zawodu fryzjera. Dzięki temu każdy absolwent kursu otrzymuje bardzo dobre podstawy do dalszego szlifowania i doskonalenia swoich umiejętności we fryzjerskim fachu.