Kurs blacharz samochodowy MG.24 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/333/blacharz-samochodowy-721306-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg24/src-BlogWrocław

Zawód blacharza i specyfika wykonywanych czynności z każdym rokiem ulega przeobrażeniom. Jeszcze niedawno zwykły młotek stanowił jego główny atrybut. Ewolucja techniczna sprawia, że warsztaty blacharskie są wyposażone w nowoczesne i bardziej praktyczne rozwiązania, co podwyższa jakość wykonywanych usług oraz przyspiesza ich realizację. Nie w sposób wymienić wszelkie narzędzia stosowane przez blacharzy, ale najczęściej są to nowoczesne wyciągarki do wgnieceń. To urządzenia, które pozwalają na proste i mało inwazyjne doprowadzenie wykrzywionej karoserii do wcześniejszego stanu. Wiele z nowoczesnych wyciągarek posiada wbudowaną elektrodę, która pozwala na obkurczanie blachy. W ten sposób usuwa się też wgniecenia w nadwoziach pojazdów. Poza tym blacharze mają całkiem obfity arsenał instrumentów, którymi świadczy wiele rodzajów usług, są to m.in. nitownice, urządzenia spawalnicze czy zgrzewarki.

Jednak samo posiadanie tak wyspecjalizowanych narzędzi nie znaczy nic, jeśli dana osoba nie jest w stanie wykorzystać dostępne środki do pracy. Stąd też Zespół Szkół KKZ postanowił wesprzeć rynek pracy w tym sektorze i stworzył innowacyjny sposób nauki. Chodzi o internetowy kurs blacharza samochodowego zgodnego z podstawą programową Kurs MG.24. Ta wieść z pewnością ucieszy tych wszystkich, którzy nie zdołali się zjawić na kursie blacharza samochodowego, który odbywał się we Wrocławiu. Jak wygląda codzienny rozkład uczestnictwa w kursie. To wszystko zależy tylko od nas. Nikt nas nie zmusi do nauki, jeśli nie będziemy mieć na to czasu lub najzwyczajniej nie będziemy mieć na to ochoty. To może opóźnić zdobycie tytułu zawodowego, ale pozwala na dokładniejsze chłonięcie kolejnych partii materiałów. Zespół Szkół KKZ zadbał o każdy detal, z platformy edukacyjnej można korzystać przez całą dobę, a do tego zawiera wszelkie niezbędne materiały do edukacji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej w pełni popiera działalność Szkół KKZ, zresztą nie należy ich mylić z przedsiębiorstwem, bo to w pełni ukształtowana instytucja oświatowa, która jest też wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych. To gwarant dla osób bezrobotnych lub bez odpowiednich środków, które mogą udać się do najbliższego Urzędu Pracy i wnioskować o dofinansowanie z tego tytułu. Nie można zapominać też, że każda z usług świadczonych przez Szkoły KKZ są najwyższej jakości, o czym świadczy certyfikat ISO. Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę, że ukończenie tak doświadczonej placówki pozwala na szybki start zawodowy i angaż w miejscu, gdzie będzie można rozwijać swoje umiejętności i aspiracje. Już wkrótce w naszym kraju będzie rojno od blacharzy samochodowych!