Technik Rachunkowości kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/196/technik-rachunkowosci-431103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au36--au65/src-BlogKwalif

Technik rachunkowości to bardzo dobry zawód zarówno dla ludzi młodych, którzy dopiero planują swoją karierę zawodową jak i dla osób, które chcą zmienić branżę, ale miały już doświadczenie w finansach. Tak naprawdę zostać technikiem rachunkowości może zostać każdy kto ukończył szkołę średnią i ma 18 lat. W jaki sposób? Można ukończyć kwalifikacyjny kurs zawodowy technik rachunkowości. Taki kurs prowadzony jest metodą e-learning, co oznacza, że można go realizować przez Internet, ale program kursu zawiera również odbycie 160 godzin praktyk zawodowych. Zatem można powiedzieć, że jest to po prostu wygodniejsza forma nauki na technika bez konieczności udawania się fizycznie codziennie lub co weekend do szkoły.

Kurs zawodowy technik rachunkowości ma dwie kwalifikacje: prowadzenie rachunkowości Kurs AU.36 (dawniej Kurs A.36) i rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych Kurs AU.65 (dawniej Kurs A.65). Można więc wybrać kwalifikację, która nam bardziej odpowiada albo zrobić obie! Jeżeli wybierzemy tę drugą opcję będziemy mogli pracować nie tylko w dziale księgowości, ale też w dziale kadr czy wynagrodzeń. Oznacza to, że realizując jeden kurs tak naprawdę będzie można pracować w trzech różnych działach przedsiębiorstwa albo po prostu w biurze rachunkowym.

Gdzie można zdobyć kwalifikacje na technika rachunkowości? Warto wybrać renomowaną jednostkę prowadzącą kursy tego typu jaką jest Zespół Szkół KKZ. Kursy kwalifikacyjne na techników wciąż są nowością w Polsce, dlatego można nie wiedzieć jakie kryteria powinny spełniać. Dlatego warto sobie powiedzieć od razu, że Szkoły KKZ prowadzą kursy zgodne z wymaganiami Ministra Edukacji Narodowej. Tylko kurs pod patronatem MEN będzie realizowany rzetelnie, jego program będzie odpowiadał wymaganiom nauki danego zawodu a sama placówka prowadząca zajęcia będzie placówką oświatową. Dlatego też warto zapisać się do Zespołu Szkół KKZ, ponieważ oprócz spełniania wymogów MEN ta jednostka ma też certyfikat jakości ISO 9001:2015, co także gwarantuje wysoką jakość usług.

Wbrew obawom kursy e-learningowe także są sprawdzane przez MEN, a więc po ich ukończeniu otrzymuje się stosowne dokumenty wydane na wzorach zgodnych z wytycznymi Ministra. Jest to jedynie nasz wybór czy zapiszemy się do szkoły stacjonarnej i spędzimy 2 lata, co drugi weekend w szkole czy na kurs online, gdzie możemy go zrealizować w kilka miesięcy, a praktyki odbędziemy kiedy nam wygodnie, również równolegle do nauki na kursie, co nie jest możliwe w tradycyjnych szkołach. Oznacza to, że kurs online będzie szybszą opcją zdobycia zawodu, a do tego nauczymy się na nim tyle samo, co podczas nauki w 2-letniej szkole.