Kurs krawiec AU.14 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/259/krawiec-753105-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au14/src-BlogWrocław

Jedną z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych na rynku pracy jest zawód krawca. Krawiectwo nie jest popularnym wykształceniem w Polsce, a więc wykwalifikowanych krawców brakuje. Warto wiedzieć, że osoby pracujące w tym zawodzie mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie, nawet w wysokości 4-5 tysięcy złotych miesięcznie, czyli zarabiają więcej niż wynosi średnia krajowa pensja. Niestety szkół zawodowych, które uczyły by krawiectwa praktycznie nie ma. Oczywiście są szkoły wyższe, które oferują studia projektowania odzieży, ale na tych studiach bardzo mało uczy się o samym szyciu. A bez tego nawet projektant dobrze nie wykona swojej pracy.

Zespół Szkół KKZ organizował pod koniec zeszłego roku taki kurs krawiec AU.14 we Wrocławiu, ale jeśli ktoś nie mógł w nim wziąć udziału, a nadal jest zainteresowany zdobyciem tego zawodu, to z powodzeniem może zapisać się na kurs online. Zapisy są przyjmowane przez cały czas, a rozpocząć kurs można praktycznie od razu. Sam kurs przewiduje 684 godziny nauki. Jest to bardzo dużo, jak na kurs internetowy. Ale trzeba wiedzieć, że Szkoły KKZ realizują podstawę programową wyznaczoną przez MEN dla zawodu krawca.

Specjalizacja jaką można nabyć na tym kursie to projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych Kurs AU.14 (dawniej Kurs A.71). Czyli jedna z najbardziej pożądanych kwalifikacji zawodowych. Dzięki nabyciu takiej specjalizacji można zajmować się i projektowaniem, i szyciem odzieży. Przy czym nie muszą to być nasze własne projekty. Mogą to być gotowe projekty i wykroje, które trzeba będzie przenieść na materiał. Takie umiejętności są niezwykle cenne.

Można się jednak zastanawiać czy kurs internetowy jest odpowiedni, aby nabyć takie kwalifikacje. Szkoły KKZ spełniają wymagania Ministra Edukacji Narodowej, który jest najważniejszą instytucją dbającą o poziom szkolnictwa, a zatem nie ma obaw, że kurs będzie miał niski poziom. Ponadto same Szkoły KKZ mogą wylegitymować się certyfikatem jakości ISO 9001:2015, który także potwierdza wysoką jakość oferowanych tu kursów.

Kurs internetowy jest po prostu wygodnym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli pracujemy zawodowo lub uczymy się w trybie dziennym, w innej szkole. I nie mamy możliwości uczęszczać na zajęcia w formie tradycyjnej. Po takim kursie tak samo możemy pracować w zakładach usługowych, prowadzić własną działalność czy też pracować przy kostiumach dla teatrów i planów filmowych. Można też pracować przy polskich projektantach lub stworzyć własną markę odzieżową. A zatem mając kwalifikacje zawodowe jako krawiec możemy liczyć na wiele ofert pracy lub też stworzyć własną firmę, jeśli interesuje nas projektowanie strojów.