Blacharz samochodowy kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/333/blacharz-samochodowy-721306-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg24/src-BlogKwalif

Pełnienie zawodu blacharza w sposób profesjonalny oraz w zgodzie z obowiązującym prawem wymaga posiadania najmniej wykształcenia zawodowego o określonym profilu, adekwatnym do wybranej profesji. Należy też ukończyć zawodówkę mechaniczną lub samochodową, czy też skorzystać z kursów, które są organizowane przez samodzielne placówki edukacyjne. Wymagane od blacharzy jest też umiejętne odczytywanie rysunków technicznych. Konieczne jest też wykonywanie szkiców poszczególnych elementów nadwozia. Poza tym codzienność blacharza to nieustanne podejmowanie kluczowych decyzji, które dotyczą doboru materiałów oraz ich obróbki. Obliguje to taką osobę do posiadania kompletnej wiedzy na te kwestie, bez tego nie można zostać dobrym blacharzem samochodowym. Jak można zauważyć, zakres usług blacharskich to nie jest łatwy chleb.

Sprawę w swoje ręce wziął Zespół Szkół KKZ, który skupia w swoich strukturach kilka jednostek oświatowych działających na tych samych prawach co szkoły publiczne. Już od dłuższego czasu zebrani czołowi specjaliści z branży samochodowej zostali poproszeni przez tę organizację do podjęcia dyskusji na temat, w jaki sposób zasilić rynek pracy w zdolnych blacharzy samochodowych. Tak powstał internetowy kurs blacharza samochodowego (Kurs MG.24 – Napawa uszkodzonych nadwozi pojazdów samochodowych) będący alternatywą dla wszystkich, którzy dotychczas nie byli w stanie znaleźć choćby odrobiny czasu na rozpoczęcie nauki w stacjonarnym ośrodku szkoleniowym. O każdej porze dnia i nocy, w dowolnym czasie można zasiąść do nauki i to tanim kosztem! Otóż wystarczy własny komputer z dostępem do Internetu, aby nabierać pierwszych szlifów w zakresie zawodu blacharza samochodowego. Nie będzie konieczności dalekich wyjazdów, zadbania o nocleg w hotelu czy też wyżywienie. Nie przerywając swoich zajęć, ani też nie rezygnując z przyjemności można kształcić się. Zwieńczeniem całego procesu jest egzamin końcowy, który uprawnia do uzyskania certyfikatu świadczącego o nabytych kwalifikacjach. Drukowany jest na tym szablonie co w przypadku zajęć odbywających się stacjonarnie. Zespół Szkół KKZ zadbał o szczegóły, wszystkie materiały są dostępne całą dobę, a do tego zostały opatrzone bardzo ciekawą grafiką, przyjemną dla oka.

Pracodawcy wyczekują kolejnych blacharzy samochodowych, którzy ukończą internetowy kurs. Traktują absolwentów, którzy obrali taką ścieżkę na równi z tym, którzy kończyli ją w trybie stacjonarnym. Nie uważają ich za wygodnych, ale raczej za tych, którzy za wszelką cenę dążyli do realizacji obranego celu. Ta determinacja w ten sposób może zostać należycie nagrodzona poprzez otrzymanie intratnej propozycji pracy w prestiżowym zakładzie blacharskim lub warsztacie samochodowym.