Kurs mechanika samochodowego online

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie kursu: Technik pojazdów samochodowych

Kurs mechanika samochodowego dla dorosłych

Znasz na pamięć każdy element samochodu i z zamkniętymi oczami jesteś w stanie rozłożyć go na czynniki pierwsze? Uwielbiasz przyglądać się mechanicznym koniom, rozkoszując się ciężką nutą zapachową benzyny? To świadczy tylko o tym, że jesteś prawdziwym pasjonatem motoryzacji i mógłbyś odnieść duży sukces właśnie w tej gałęzi przemysłu i usług.

Kto wie, może w myślach prowadzisz już własny warsztat samochodowy lub zajmujesz kierownicze stanowisko w stacji diagnostycznej, ale nie wiesz w jaki sposób urzeczywistnić swoje marzenia? Jak w każdej innej pracy wymagana będzie wiedza i uprawnienia zawodowe, które z właściwym podejściem do nauki rozwiniesz w niedługim czasie. Cenne kwalifikacje zawodowe można otrzymać np. w Zespole Szkół KKZ – wśród wielu oferowanych kierunków znajdziesz tu kurs mechanika samochodowego online.

Technik mechanik samochodowy online – czy to dobry wybór?

Pewnie masz wątpliwości dotyczące realizowanego trybu nauki przez internet? W niektórych przypadkach byłoby to uzasadnione, jednak nie w KKZ, bowiem placówka ta prowadzi program szkoleniowy zgodny ze wszelkimi wymogami  i rozporządzeniami MEN w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. To znaczy, że materiał kursu pokrywa się z aktualnymi standardami zawodu. Uwzględnia szeroką wiedzę merytoryczną jak i praktyczną, które wskazane są dla technika pojazdów samochodowych. Celem kursu jest oczywiście to, aby każdy uczeń był właściwie przygotowany do pozytywnego zaliczenia 3 kwalifikacji zawodowych:

  1. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych (MG.12)
  2. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych (MG.18)
  3. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych (MG.43).

Edukacja w trybie online jest zatem niemal identyczna względem nauki stacjonarnej. Aczkolwiek e-learning ma jedną istotną zaletę – zajęcia odbywają się tam, gdzie chcemy i kiedy chcemy. Poniekąd to plan zajęć dostosowuje się do uczniów, co ułatwia proces opanowywania materiału. Nie trzeba chyba też wspominać o tym, że ogranicza to konieczność dojazdów do szkoły aż do zera, a to z kolei zmniejszy ostateczny koszt poniesiony za naszą naukę.