Kurs Technik usług pocztowych i finansowych AU.66 i AU.67 (dawniej A.66 i A.67)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/219/technik-uslug-pocztowych-i-finansowych-421108-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au66--au67/src-BlogPoczta

Planując karierę zawodową warto wybrać dobry zawód, który do tego da nam możliwości rozwoju i podwyższania swoich kwalifikacji. Obecnie samo wykształcenie z tytułem technika jest bardzo pożądane przez pracodawców. Dlaczego? Po szkole średniej ogólnokształcącej ma się wiedzę ogólną. Jednak po technikum ma się zawód i specjalizację, a ponadto podczas nauki trzeba odbyć też praktyki zawodowe. A co jeśli ktoś skończył szkołę średnią, a potem studia? Studia też w wielu firmach są bardzo ważne. Ale trzeba sobie powiedzieć jasno, że egzaminy zdawane na uczelniach to egzaminy wewnętrzne. Podczas gdy egzamin na technika zdaje się przed OKE. A do tego dzielony jest on na część praktyczną i teoretyczną. Z każdej z części trzeba uzyskać minimum 85%, aby w ogóle taki egzamin zdać.

Co to znaczy? Że osoba mająca tytuł technika ma ogromny zakres wiedzy zarówno praktyczny jak i teoretyczny. Z tego powodu firmy bardzo chętnie zatrudniają osoby z takim wykształceniem. Oczywiście i wśród technikum można znaleźć zawody, których bardziej brakuje na rynku pracy a to z kolei oznacza, że jest więcej ofert pracy dla takich osób. Można być zaskoczonym, ale obecnie takim zawodem jest technik usług pocztowych i finansowych. Dlaczego? Warto zobaczyć choćby co się dzieje w sezonie urlopowym z naszymi paczkami. Nie ma ich kto dostarczać! Potocznie nazywany zawód „listonosza” lub pracownika poczty jest obecnie pożądany na rynku pracy, a do tego dobrze płatny. Jak go zdobyć?

Można zrobić kurs Technik usług pocztowych i finansowych Kurs AU.66 i Kurs AU.67 (dawniej Kurs A.66 i Kurs A.67). Przy czym podczas kursu można wybrać obie kwalifikacje lub tylko jedną. Kwalifikacja AU.66 (dawniej A.66) to świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego. Natomiast specjalizacja AU.67 (dawniej A.67) to wykonywanie zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych w usługach pocztowych i kurierskich.

Gdzie można zapisać się na taki kurs? W Zespole Szkół KKZ możliwe jest zapisanie się na kurs online. Takie kursy realizowane przez Szkoły KKZ weryfikowane są przez MEN. Sama szkoła spełnia wymagania stawiane placówkom oświatowym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Warto też wiedzieć, że Szkoły KKZ posiadają certyfikat ISO 9001:2015 mówiący o wysokiej jakości kursów. Jednak co ważniejsze dla kursantów Szkoły KKZ realizują podstawę programową ustanowioną przez MEN. Dzięki temu można w wygodny sposób przez Internet nauczyć się wszystkich przydatnych w wybranym zawodzie informacji oraz po kursie przystąpić do państwowego egzaminu i zdać go z sukcesem. Taki kurs trwa też o wiele krócej niż nauka w tradycyjnej szkole, a ponieważ jest realizowany online mogą w nim brać udział także osoby pracujące.