Kurs Elektryk EE.05 (dawniej E.8 i E.24)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/205/elektryk-741103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee05/src-BlogElektryk

Osoby, które wykonują ten zawód zajmują się najczęściej montażem, instalacją czy też naprawą instalacji elektrycznych. Obowiązki elektryka, bo o nim mowa, mogą niewiele różnić się w zależności od posiadanego wykształcenia czy też zdobytych umiejętności. Projektowanie instalacji i sieci elektrycznych musi odbywać się zgodnie z dokumentacją techniczną, to samo dotyczy instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń elektrycznych. Tak naprawdę sporo zależy od elektryka, który powinien także posiadać zdolność wykonywania przeglądów technicznych, konserwacji oraz naprawy linii napowietrznych czy też kablowych. Nie da się ukryć, że zapotrzebowanie na usługi wykonywane przez elektryka są tam, gdzie wszędzie płynie prąd lub dostępne są urządzenia napędzane elektrycznie.

Z tego też względu w Polsce istnieją jednostki oświatowe, które ważność tego zawodu mają na uwadze. Mianowicie chodzi o Zespół Szkół KKZ, które posiadają identyczne uprawnienia, co szkoły publiczne. Specjaliści będący członkami tej organizacji stworzyli innowacyjną formę edukacji, a chodzi o internetowy kurs elektryka, który jest zgodny z nową podstawą programową Kurs EE.05, będąca połączeniem dawniejszych Kurs E.8 i Kurs E.24.

Nauka przez Internet należy w tej chwili do najbardziej popularnej metody pogłębiania wiedzy, a także jest zdecydowanie najbardziej komfortowa. Oznacza to, że bez wychodzenia z domu, korzystając z własnego komputera i Internetu można rozpocząć marsz po zwiększenie swoich zarobków oraz doświadczenia zawodowego. Każdy kto chce zostać elektrykiem powinien być zadowolony. Usługi Zespołu Szkół KKZ są świadczone zgodnie z postanowieniami wprowadzonymi do polskiego prawa przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kurs internetowy na stanowisko elektryka jest także oznaczony certyfikatami ISO, które świadczą o wysokiej jakości tejże usługi. Szkoły KKZ także znajdują się w rejestrze instytucji szkoleniowych, co pozwala osobom o statusie bezrobotnego ubiegać się o możliwość dofinansowania kursu przez lokalny Urząd Pracy.

Kolejną zaletą rozwiązania, które zostało wprowadzone na rynek pracy przez Szkoły KKZ jest cena, która sprawia, że to forma edukacji praktycznie dla każdego. To otwarcie furtki z nową szansą dla osób, które chcą coś zmienić w swoim życiu zawodowym. Szkoły KKZ wspięły się na wyżyny oferując swoim kursantom naprawdę świetną porcję materiałów edukacyjnych. Ich wysoka jakość znajduje później potwierdzenie w praktyce, gdy świeżo upieczony absolwent kursu internetowego elektryka jest w stanie z marszu rozpocząć swoją działalność zawodową. Możliwe, że za kilka lat ta branża nie będzie cierpiała na niedostatek wykwalifikowanych specjalistów.