Kurs dekarz BD.08 (dawniej B.12)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/323/dekarz-712101-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd08/src-BlogDekarz

Wbrew pozorom także do pracy w branży budowlanej przyjmuje się osoby z wykształceniem kierunkowym. Nie tylko na stanowiska inżynierów budowy czy konstruktorów trzeba mieć obecnie kwalifikacje zawodowe potwierdzone dokumentem wydanym przez MEN. Także do wykonywania prac dekarskich potrzebne są kwalifikacje potwierdzone przez placówkę oświatową. Oczywiście równie ważna jest praktyka zawodowa czy doświadczenie nabyte podczas pracy na budowach. Jednak dekarz odpowiada nie tylko za wykonywanie np. dachu, ale też za obliczenia ilości materiałów, pracę na podstawie rysunków roboczych czy w wypadku pracy na własnej działalności również marketingu i wystawiania dokumentów. Oznacza to, że nie każdy może podjąć od ręki taką pracę.

Jak zdobyć odpowiednie kwalifikacji? Można zapisać się na kurs dekarz Kurs BD.08 (dawniej Kurs B.12), który nauczy nas specjalizacji: wykonywanie robót dekarskich. I wszystkiego, co jest potrzebne, aby stać się fachowcem w tej dziedzinie. Co prawda osoby, które już pracują na budowach mogą sobie pomyśleć, że szkoda czasu na taki kurs. Ale zapisując się do Zespołu Szkół KKZ można zrobić taki kurs przez Internet. Nie trzeba będzie brać wolnego w pracy, czy spędzać weekendów na zjazdach w szkole, aby nabyć wiedzy i uzyskać kwalifikacje zawodowe. A same kwalifikacje będą tak samo ważne jak, te nabyte podczas stacjonarnych kursów. Dlaczego?

Zespół Szkół KKZ, który organizuje kursy online spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a same kwalifikacyjne kursy zawodowe online są metodą nauki zgodna z Rozporządzeniem MEN. Ponadto realizowany program kursu pokrywa się z podstawą programową dla zawodu dekarza. A zatem kończąc taki kurs, zdobędziemy w kilka miesięcy kwalifikacje zawodowe, których w stacjonarnej szkole uczylibyśmy się latami. Ponadto Zespół Szkół KKZ ma też wydany certyfikat ISO 9001:2015, co potwierdza wysoką jakość kursów.

Można jednak mieć wątpliwości czy przystąpić do kursu. Zwłaszcza, jeśli ktoś d tej pory uczył się tylko w tradycyjny sposób. Otóż zapisać się na kurs można w dowolnym terminie. Nie trzeba czekać aż zacznie się nowy semestr nauki w szkołach. Podczas kursu można liczyć na pomoc techniczną, aby zorientować się jak działa. A potem wystarczy uczyć się samodzielnie. Do przerobienia jest aż 716 godzin nauki, a zatem taki kurs jest naprawdę pełen wiedzy. Dzięki temu, że samodzielnie wybieramy kiedy i przez jaki czas będziemy się uczyć, można go skończyć w zaledwie 2 miesiące, albo i uczyć się pół roku. Nie ma tu sztywno zapisanego harmonogramu, którego trzeba się trzymać. Dlatego taka nauka jest po prostu wygodniejsza, nawet dla osób pracujących na budowie.