Kurs drukarz AU.17 (dawniej A.15)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/282/drukarz-732201-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au17/src-BlogDrukarz

Drukarnie czy punkty ksero są bardzo rozpowszechnione w każdym mieście. Zwłaszcza w pobliżu urzędów państwowych, w budynkach szkół i uczelni wyższych albo w ich pobliżu, czy też w centrach miast, gdzie wiele osób musi coś załatwić. Dlatego można powiedzieć, że mimo postępującej cyfryzacji i tak, takie punkty są potrzebne i często odwiedzane. Do tego dochodzi też współpraca drukarni z działami marketingu. Wciąż reklama outdoorowa jest jedną z podstawowych form reklamy, a praktycznie każda firma musi takie banery drukować w przedsiębiorstwach zewnętrznych. Oznacza to, że drukarnie mają także wiele zleceń od klientów biznesowych, a nie tylko osób prywatnych.

Z powodu dużego popytu na usługi drukarskie bardzo korzystnie jest pracować w tym zawodzie. Jednak drukarnie najczęściej zatrudniają osoby z wykształceniem kierunkowym. Co zrobić, aby mieć takie wykształcenie? Można zapisać się na kurs drukarz AU.17 (dawniej A.15) w Zespole Szkół KKZ. Ta jednostka oferuje kursy internetowe, a więc każda osoba, która jest pełnoletnia i ukończyła co najmniej szkołę podstawową może wziąć w nich udział. A jednocześnie warto wiedzieć, że kursy internetowe organizowane przez Zespół Szkół KKZ są uznawane są kursy nadające kwalifikacje zawodowe, zgodnie z Rozporządzeniem MEN. Sama jednostka też spełnia wymagania Ministra Edukacji stawiane placówkom oświatowym. Dlatego taki kurs jest naprawdę dobrą formą nauki, która pozwoli na uzyskanie wiarygodnych kwalifikacji zawodowych. Ponadto Szkoły KKZ mają wydany certyfikat ISO 9001:2015, co oznacza, że spełniają wysokie standardy jakościowe stawiane takim placówkom.

A czego można nauczyć się na kursie dla drukarzy? Organizator zapewnia naukę w specjalizacji zawodowej Kurs AU.17 (dawniej Kurs A.15) czyli realizacja procesów drukowania z form drukowych. Zapewnia to wszechstronną wiedzę o metodach i technikach druku. Będzie można więc pracować przy obsłudze maszyn drukujących, przygotowywaniu form drukowych czy też przy sprawdzaniu jakości druku. Tak naprawdę po takim kursie będziemy mogli drukować proste materiały jak np. praca licencjacka, jak i brać udział w drukowaniu reklam wielkopowierzchniowych.

Sam kurs realizujemy przez platformę e-learningową, ale obejmuje on 684 godziny nauki. Z tym, że samodzielnie dzielimy sobie tematy wedle tego, ile danego dnia chcemy lub możemy się uczyć. Dlatego taka metoda zdobywania kwalifikacji zawodowych jest popularna. Można pracować na etacie, a wieczorem uczyć się nowego zawodu. Czy też realizować dwa kursy zawodowe w jednym czasie. Elastyczne tempo nauki jest o wiele bardziej efektywne, niż wedle grafiku narzuconego odgórnie.