Technik turystyki wiejskiej zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/253/technik-turystyki-wiejskiej-515203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg08--tg09/src-BlogZarobki

Osoby z zawodowym tytułem technika mogą liczyć na wiele ofert pracy. Zalicza się ich do grupy specjalistów, a więc z racji posiadania bardzo dużej wiedzy, o danej dziedzinie, chętnie są zatrudniani. Dlatego wiele osób decyduje się iść do szkoły średniej na technika lub też dodatkowo robi kwalifikacyjne kursy zawodowe dla techników. Jednym z ciekawszych zawodów, dla osób które lubią podróże, wieś lub chcą założyć własny ośrodek turystyczny jest z pewnością technik turystyki wiejskiej. Taka osoba będzie mogła pracować nie tylko na obszarach wiejskich, ale też w biurach podróży, przy organizacji eventów czy po prostu prowadzić własny biznes opierający się na turystyce na terenie Polski.

Dla sporej liczby osób najważniejsze przy wyborze zawodu jest jednak poziom wynagrodzenia jaki można osiągnąć. Szacuje się, że technik turystyki wiejskiej zarobki osiąga w przedziale od 2000 do 5000 złotych. Ale tak naprawdę wszystko zależy od tego, gdzie pracuje lub czy prowadzi własną działalność czy też wykonuje pracę dla kogoś. Ogólnie na tym kierunku dostępne są dwie specjalizacje. Prowadzenie działalności turystycznych na obszarach wiejskich Kurs TG.08 (dawniej T.07) i prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego TG.09 (dawniej T.08). Z powodzeniem można zapisać się na kurs uwzględniający naukę obu specjalności. Jednak warto pamiętać, że po takim kursie i zdaniu egzaminu na technika przed CKE można pracować w firmach zajmujących się turystyką na obszarach wiejskich albo założyć własne gospodarstwo agroturystyczne.

Właśnie od wyboru dalszej ścieżki zawodowej będą zależeć nasze zarobki. Dlatego podaje się widełki zarobków możliwych do osiągnięcia. Oczywiście są osoby, które zarabiają o wiele więcej, ponieważ pracują przy organizacji i prowadzeniu działalności turystycznej dla wielu firm na raz lub też prowadzą swój własny ośrodek, który przynosi zyski z turystyki.

Żeby zostać technikiem turystyki wiejskiej wystarczy zrobić kurs online i zdać egzamin przed OKE. Taki kurs oferuje Zespół Szkół KKZ. Ale jak to działa? Otóż takie kursy spełniają wymagania MEN i realizują podstawę programową wyznaczoną dla danego zawodu. Oznacza to, że podczas kursu nabywa się tej samej wiedzy co zapisując się do szkoły średniej – technikum. Z tym, że sam kurs jest wygodniejszy i szybszy. Szkoły KKZ mają wydany certyfikat ISO 9001:2015, dlatego można mieć pewność, że same kursy są prowadzone rzetelnie i mają wysoką jakość. O program kursu i jakość merytoryczną dba już MEN, który pełni nadzór nad takimi kursami, nawet jeśli są one prowadzone przez Internet. Dlatego też nie można powiedzieć, że takie kursy są uboższe w materiał, ponieważ podlegają temu samemu programowi co nauka np. w 2-letnich szkołach policealnych.