Kurs operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego TG.02 (dawniej T.2)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/270/operator-maszyn-i-urzadzen-przemyslu-spozywczego-816003-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg02/src-BlogPrzemSpoż

Wybierając zawód operatora maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego każdy może nadzorować produkcję wyrobów spożywczych, a tak organizować i prowadzić działalność gospodarczą. Poza tym uzyska się możliwość monitorowania krytycznych punktów kontroli z systemem HACCP, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo gotowych wyrobów. Każdy operator musi też posiadać umiejętność przestrzegania zasad rozmieszczania surowców i półproduktów oraz warunków magazynowania. Obsługa sprzętu i aparatury kontrolno-pomiarowej stosowanej w zakładach przemysłu spożywczego również zostanie opanowana w stopniu bardzo dobrym. Te wszystkie kwestie to szansa na rozwój indywidualny oraz dostępność wachlarza możliwości zatrudnienia na rynku polskim. Wszystko to jednak wymaga skupienia się na opanowaniu potrzebnej wiedzy do wykonywania tego zawodu.

Z tego też powodu Zespół Szkół KKZ postanowił wesprzeć młodych ludzi, którzy chcą w najbliższej przyszłości zostać operatorami maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Aktualnie trudno znaleźć wystarczającą ilość czasu na to, aby dokładnie zapoznać się z materiałami edukacyjnymi przygotowującymi do egzaminu zawodowego. Stąd też podjęto wszelkie starania, aby wprowadzić na rynek nową, innowacyjną formę edukacji. Najlepsi specjaliści powołani do zespołu prowadzonego przez władze Zespołu Szkół KKZ dopięli swego. Otóż pojawiła się możliwość internetowego kursu operatora maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, która w 100% pokrywa się z założeniami wynikającymi z kwalifikacji zawodowych oznaczonych sygnaturą Kurs TG.02. Dawniej obowiązująca jako Kurs T.2 dotyczy produkcji wyrobów spożywczych z wykorzystaniem maszyn i urządzeń. To rewelacyjna możliwość dla osób, które nie są w stanie przerwać swoich codziennych obowiązków na rzecz kursu stacjonarnego. Poza tym to także alternatywa dla już doświadczonych operatorów, którzy pragną odświeżyć sobie kilka informacji oraz poznać nowe trendy w swoim zawodzie.

Zespół Szkół KKZ już od wielu lat jest szanowaną instytucją, która ma pełne poparcie władz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poza tym zwieńczeniem całego online szkolenia na operatora maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego jest egzamin końcowy, którego zaliczenie pozwala na uzyskanie certyfikatu poświadczającego uzyskane kwalifikacje. Nauka przed komputerem to także możliwość równoległej realizacji praktyk zawodowych. W ten sposób zdobycie tytułu zawodowego nie musi trwać dwa lata, a może potrwać jedynie kilka miesięcy. W ten sposób polski rynek pracy może zostać zasilony już niebawem o liczne grono wykwalifikowanych specjalistów w tej branży. Pracodawcy nie ukrywają nadziei na to, że ich wszystkie wolne etaty zostaną w pełni zasilone nową kadrą.