Technik przemysłu mody kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/308/technik-przemyslu-mody-311941-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au14--au42/src-BlogKwalif

Technik przemysłu mody odpowiada za projektowanie i wykonywanie wyrobów odzieżowych i dodatków. W swojej pracy powinien się on wykazywać dużą kreatywnością, zaangażowaniem oraz dobrym wyczuciem estetyki. Osoby z takim wykształceniem kierunkowym mogą znaleźć pracę w różnych zakładach przemysłu odzieżowego, w salonach projektowych oraz mniejszych i większych firmach czy przedsiębiorstwach w zakresie sektora mody i odzieży. Daje to bardzo duże perspektywy zawodowe – nic więc dziwnego, że praca na stanowisku technika przemysłu mody cieszy się bardzo dużym uznaniem. Dobrą wiadomością jest również fakt, że wciąż rośnie zapotrzebowanie polskiego rynku na osoby wykwalifikowane w tej branży – znaleźć pracę w zawodzie nie jest więc bardzo trudno, ponieważ pracodawcy chętnie oferują bardzo dobre warunki finansowe dla osób chcących rozpocząć pracę i charakteryzujących się posiadaniem określonych kompetencji zawodowych.

Wśród potencjalnych ścieżek kariery zawodowej dla osób chcących rozpocząć przygodę w branży, polecane są kwalifikacyjne kursy zawodowe, które w kompleksowy sposób przygotowują do sprostania czoła zawodowym obowiązkom i poradzenia sobie w pracy. Cieszącym się dużym uznaniem oraz popularnością kursem w branży jest kwalifikacyjny kurs internetowy na stanowisko technika przemysłu mody dostępny w ofercie Zespołu Szkół KKZ (jednostki wpisanej do ewidencji podmiotów i szkół oświatowych). Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowaną kadrę pracowników i odbywa się poprzez internetowy panel do nauki zdalnej (tzw. e-learning). W trakcie kursu realizowana jest nowa podstawa programowa pozwalająca uzyskać kwalifikacje oznaczane kodem Kurs AU.14 oraz Kurs AU.42 (projektowanie, wytwarzanie wyrobów odzieżowych oraz organizacja procesów wytwarzania produktów odzieżowych).

Kurs posiada certyfikat ISO oraz jest doskonałą alternatywą dla nauki w szkole policealnej, ze względu na swobodnym możliwość rozłożenia nauki i dostosowania jej do indywidualnych potrzeb. Czas trwania nauki to przeciętnie kilka miesięcy – w głównej mierze zależy od zaangażowania i czasu poświęconego na naukę przez każdego uczestnika (warto przypomnieć, że nauka w typowej szkole to przeważnie okres 2 lat). Do kursu mogą przystąpić osoby posiadające wykształcenie podstawowe oraz ukończony 18 rok życia.

Każdy absolwent kursu po zakończeniu nauki otrzymuje dokumentację, która potwierdza zdobycie określony kwalifikacji – uczestnik otrzymuje zaświadczenie o kwalifikacjach wydane na druku MEN oraz zaświadczenie jednostki edukacyjnej, jaką jest Zespół Szkół KKZ.