Kurs Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych TG.07 i TG.16 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/192/technik-zywienia-i-uslug-gastronomicznych-343404-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg07--tg16-/src-BlogWrocław

Usługi gastronomiczne to jedne z najbardziej prężnie rozwijających się sektorów w Polsce. Polacy coraz częściej korzystają z usług restauracji, barów oraz spędzają swoje urlopy w lokalnych hotelach oraz górskich i nadmorskich kurortach. Trend ten niewątpliwie przyczynia się do rozwoju zawodu, jakim jest technik żywienia oraz usług gastronomicznych. Dzięki temu wiele osób może rozwijać się w swojej pracy oraz znaleźć stabilne zatrudnienie – zawód technika żywienia oraz usług gastronomicznych polecany jest w szczególności osobom, które lubią kontakt z ludźmi, chętnie gotują i są kreatywni oraz mają poczucie smaku. Praca w tym zawodzie wymaga dość dużego zdyscyplinowania i odpowiedzialności – jest jednak bardzo satysfakcjonująca oraz daje szerokie perspektywy rozwoju.

Zawód technika żywienia oraz usług gastronomicznych jest regulowany przez ustawę – stąd też wynikają ograniczenia w świadczeniu tej pracy: bezwzględnie wymaga się od osób zatrudnionych na takim stanowisku posiadania tytułu zawodowego, który można uzyskać poprzez na przykład uczestnictwo w specjalistycznym szkoleniu. W ostatnim czasie kurs technik żywienia i usług gastronomicznych odbył się pod koniec 2019 w trybie stacjonarnym we Wrocławiu – niestety na chwilę obecną nie planuje się powtórnej edycji szkolenia. Nic jednak straconego, ponieważ każdy zainteresowany może zapisać się na wygodny kurs internetowy, który jest organizowany przez Zespół Szkół KKZ.

Kurs ten pozwala uzyskać kwalifikacje w znacznie krótszym czasie, aniżeli ma to miejsce np. w szkole policealnej. Szkolenie przygotowane jest przez specjalistów z branży oraz gwarantuje kompleksowe przygotowanie uczestników do pełnienia tego zawodu. W trakcie kursu kandydaci do tytułu zawodowego technika żywienia i usług gastronomicznych otrzymują kwalifikacje zawodowe w zakresie przygotowywania napojów oraz potraw (kod kwalifikacji według nowej podstawy programowej Kurs TG.07) oraz kwalifikacje w zakresie profesjonalnej organizacji żywienia oraz świadczenia usług gastronomicznych (kwalifikacje według nowej podstawy programowej Kurs TG.16).

Kurs realizowany przez Szkoły KKZ odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej do szkoleń online (e-learning), a podstawa programowa jest realizowana zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kurs posiada certyfikat ISO, który świadczy o wysokiej jakości kształcenia i przyznawany jest jedynie liderom w branży szkoleniowej. Najlepszą jednak rekomendacją kursu technik żywienia i usług gastronomicznych są dobre opinie innych uczestników szkolenia, mówiące o tym, jak bardzo wartościowy jest kurs i w jaki sposób wpływa na przyszłe życie zawodowe. Dzięki kursom realizowanym przez Szkoły KKZ (w tym właśnie kurs dla przyszłych techników żywienia) znaleźć pracę w wymarzonym zawodzie udało się już setkom ludzi.