Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/192/technik-zywienia-i-uslug-gastronomicznych-343404-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg07--tg16-/src-BlogZarobki

Zawód technik żywienia i usług gastronomicznych jest stosunkowo nowy na rynku pracy w szczególności pod tą nazwą, która łączy w sobie tak naprawdę specyfikę wielu zawodów w branży gastronomicznej, to jednak cieszy się on bardzo dużą popularnością. W pracy technik żywienia i usług gastronomicznych zajmuje się wieloma różnorodnymi obowiązkami. Należy do nich między innymi przygotowanie potraw, projektowanie diet zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i wymogami poszczególnych organizacji (na przykład żywienia zorganizowanego w szkołach), a także poprawna obsługa klientów i dbanie o ich komfort.

Zarobki technika żywienia i usług gastronomicznych są w dużej mierze zależne od miejsca pracy oraz doświadczenia zawodowego. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że jest to branża bardzo prężnie się rozwijająca, dlatego też nawet osoby początkujące w tym zawodzie mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie, które zapewnia stabilność finansową.

Aby móc pracować jako technik żywienia i usług gastronomicznych należy posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe, które są ustalone według określonych wytycznych względem regulacji tego zawodu. Niezbędne jest posiadanie tytułu zawodowego, który można uzyskać na przykład poprzez uczestnictwo w profesjonalnym kursie kwalifikacyjnym. Dla osób chcących rozpocząć karierę zawodową w tej branży lub poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe polecane są w szczególności kursy prowadzone zgodnie z wytycznymi MEN oraz pozwalające na uzyskanie tytułu zawodowego – tak jest w przypadku internetowego kursu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych organizowanego przez Zespół Szkół KKZ.

Kurs kompleksowo przygotowuje do pełnienia zawodu – zakres materiału dydaktycznego obejmuje zarówno kwestie teoretyczne, jak i praktyczne związane ze specyfiką wykonywania zawodu. Każdy uczestnik kursu otrzymuje kwalifikacje z zakresu sporządzania potraw i napojów (TG.07) oraz profesjonalnej organizacji żywienia i świadczenia usług gastronomicznych (TG.16). Kurs realizowany przez Szkoły KKZ, odbywa się przez internet – edukacja zdalna z wykorzystaniem platformy e-learningowej pozwala uzyskać bardzo dobre efekty kształcenia. Nad jakością usługi czuwa wykwalifikowana kadra specjalistów z branży gastronomicznej – każdy uczestnik kursu może dodatkowo liczyć na jej pomoc oraz cenne, zawodowe wskazówki. Wysoką jakość kształcenia potwierdzają także liczne wyróżnienia i nagrody dla Szkół KKZ jako podmiotu świadczącego wysokiej klasy kursy (m.in. certyfikat ISO). Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje stosowną dokumentację, która jest potwierdzeniem uzyskanych kwalifikacji.