Technik inżynierii środowiska i melioracji zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/281/technik-inzynierii-srodowiska-i-melioracji-311208-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-rl23--rl24/src-BlogZarobki

Technik inżynierii środowiska i melioracji jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zawodów z branży budownictwa wodnego. Znacząco wpływa na to fakt, że specjalista z takim wykształceniem kierunkowym może liczyć na bardzo dobre wynagrodzenie, które znacznie przekracza najniższą średnią krajową. Przeciętnie szacuje się, że technik inżynierii środowiska i melioracji zarabia od 4000 netto na rękę. Wynagrodzenie uzależnione jest od wielu czynników – przede wszystkim od wielkości firmy oraz doświadczenia zawodowego.

Na nieco niższa wypłatę mogą liczyć osoby dopiero rozpoczynające karierę w tej branży (po kursach czy po studiach), a na zdecydowanie wyższe wynagrodzenia osoby z wieloletnim doświadczeniem oraz wysokimi kompetencjami zawodowymi. Wysokie wynagrodzenia finansowe uzależniona jest przede wszystkim tym, że praca jako technik inżynierii środowiska i melioracji jest stosunkowo bardzo wymagająca oraz wymaga określonych wykształcenia i kompetencji. Kwalifikacje zawodowe można uzyskać uczestnicząc w specjalistycznym kursie zawodowym, który organizowany jest w wielu miastach na terenie kraju. Dla wszystkich zainteresowanych kształceniem w tym kierunku bardzo ciekawą alternatywą jest internetowy kurs dostępne w ofercie zespołów Szkół KKZ. Posiada on kilka bardzo ważnych zalet:

– jest doskonałą rozwiązaniem dla osób, które z różnych względów nie chcą rozpocząć nauki w dwuletniej szkole policealnej;
– realizuje nową podstawę programową oraz pozwala uzyskać określone kwalifikacje zawodowe niezbędne do podjęcia pracy (określane kodami RL.23 i RL.24);

– kurs posiada certyfikat ISO – bardzo cenione powszechnie wyróżnienie, które gwarantuje wysoką jakość kształcenia i potwierdza fakt, ze Zespół Szkół KKZ jest renomowaną jednostką szkoleniową wpisaną do ewidencji podmiotów oświatowych, która cechuje się bardzo dużym profesjonalizmem;

– kształcenie w formie zdalnej gwarantuje elastyczną możliwość dopasowania trybu nauki oraz ilości poświęconego na przyswajanie wiedzy czasu do innych obowiązków oraz predyspozycji każdego uczestnika – dzięki e-learningowi istnieje możliwość ukończenia kursu w kilka miesięcy;

– kwalifikacje zawodowe potwierdzone są stosownymi zaświadczeniami na druku zgodnym z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej;

– w trakcie kursu realizowane są zarówno treści teoretyczne przygotowujące do spełniania zawodowych obowiązków jak również szlifowane są umiejętności praktyczne które następnie są rozwijane w trakcie trwania praktyk zawodowych.

Wszystkie te walory sprawiają, ze kursy realizowane przez Szkoły KKZ (w tym m.in. kurs na technika inżynierii środowiska i melioracji) cieszą się bardzo dużą popularnością.