Kurs technik usług fryzjerskich AU.21 i AU.26 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/224/technik-uslug-fryzjerskich-514105-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au21-au26/src-BlogWrocław

Zawód technika usług fryzjerskich jest bardzo wymagający, ale daje dużo satysfakcji – z pewnością potwierdzą to wszystkie osoby pracujące w branży. W tej pracy odnajdą się w szczególności osoby pomysłowe, które posiadają naturalne wyczucie estetyki i piękna, a także pasjonują się branżą związaną z urodą oraz pracą z klientem. Od potencjalnych kandydatów na takie stanowisko wymaga się przede wszystkim bardzo dużej samodzielności i dobrej organizacji pracy własnej, a także wysokiej komunikatywności. Przydają się także w znaczny sposób zdolności manualne, gdyż większość zabiegów wymaga wysokiej precyzji, jak również odwaga i kreatywność.

Sprostanie dużym wymaganiom klientów z pewnością nie jest łatwe, ale stawia technika usług fryzjerskich jako artystę i daje szerokie perspektywy rozwoju. Aby móc pracować w zawodzie niezbędne jest posiadanie kwalifikacji oraz odpowiednich umiejętności, które dotyczą między innymi wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów oraz skóry głowy, dokonywania koloryzacji i rozjaśniania włosów czy przeprowadzania doradztwa dla klientów z zakresu odpowiedniego doboru oraz stylizacji fryzury.

Aby móc sprostać zawodowym obowiązkom niezbędne jest uczestnictwo w specjalistycznym w szkoleniu oraz uzyskanie certyfikatu będącego potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji zawodowych. W ostatnim czasie kurs technik usług fryzjerskich odbył się między innymi na terenie Wrocławia – z oferty skorzystało wówczas wiele osób, ale niestety z racji lokalizacji z pewnością nie wszyscy zainteresowani mogli sobie pozwolić na uczestnictwo w szkoleniu. Doskonałą alternatywą i rozwiązaniem dla wszystkich potencjalnych kandydatów na stanowisko technika usług fryzjerskich są kursy internetowe realizowane przez Zespół Szkół KKZ, które charakteryzują się bardzo wysokim profesjonalizmem oraz doskonałą organizacją.

Jak zostało to już wspomniane jest to kurs internetowy, czyli odbywający się z wykorzystaniem platformy e-learningowej. Pozwala to w znaczny sposób ograniczyć konieczność kłopotliwych dojazdów (co niestety jest nieuniknione w przypadku kursów stacjonarnych) oraz jest doskonałym rozwiązaniem dla osób mieszkających w małych miejscowościach, gdzie tego typu kursy nie są organizowane. Kurs na technika usług fryzjerskich realizowany przez Szkołę KKZ pozwala na uzyskanie kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania fryzur oraz wykonywania zabiegów fryzjerskich, które według nowej podstawy programowej, która realizowana jest w trakcie szkolenia zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, określane są kodem Kurs AU.21 i Kurs AU.26.

W trakcie szkolenia realizowane są zarówno zagadnienia teoretyczne jak i praktyczne co pozwala na rzetelne przygotowanie do pełnienia zawodu. Wśród walorów kursu należy również wymienić fakt, że posiada on certyfikat ISO, który jest potwierdzeniem wysokiego standardu szkolenie oraz gwarancją zadowolenia uczestników – potwierdzają to również zadowolone opinie absolwentów kursów.