Technik usług fryzjerskich kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/224/technik-uslug-fryzjerskich-514105-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au21-au26/src-BlogKwalif

Technik usług fryzjerskich to w ostatnim czasie bardzo popularny zawód – kształcenie w tym kierunku każdego roku rozpoczyna wiele młodych osób, które dopiero stoją przed wyborem swojej ścieżki kariery zawodowej, jak również wiele osób starszych, którzy zdecydowali się na tak zwane “przebranżowienie” i zmianę zawodu, w którym pracują. Na popularność zawodu technika usług fryzjerskich wpływa bardzo dużo czynników. Przede wszystkim jest to jeden z zawodów, które cieszą się bardzo dużą popularnością ze strony potencjalnych klientów, dlatego też praca daje dość stabilne warunki zatrudnienia.

Zawód ten jest także stosunkowo dobrze płatny oraz daje bardzo dużą satysfakcję. Kandydaci na stanowisko technika usług fryzjerskich powinni charakteryzować się odpowiedzialnością oraz zaangażowaniem w wykonywaną pracę oraz być komunikatywni i potrafić nawiązać odpowiednią relację z klientem (często dość trudnym i wymagającym, co może stanowić wyzwanie). Aby móc pracować w tym zawodzie niezbędne jest posiadanie określone kwalifikacji zawodowych, które uprawniają do pracy w branży. Jednym ze sposobów na ich uzyskanie jest zapisanie się na profesjonalny kurs kwalifikacyjny na technika usług fryzjerskich.

Wśród podmiotów wpisanych do ewidencji szkół organizujących szkolenia z zakresu kształcenia zawodowego i kształcenia dodatkowego znajduje się cieszący się dużym uznaniem Zespół Szkół KKZ, który w swojej ofercie posiada kurs na technika usług fryzjerskich. Wspomniany kurs pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów fryzjerskich (według nowej podstawy programowej są to kwalifikacje oznaczone kodem Kurs AU.21), a także w zakresie projektowania fryzur oraz odpowiedniego do ich doboru do chociażby kształtu twarzy (kwalifikacje Kurs AU.26). Kurs na technika usług fryzjerskich dostępny w ofercie Szkół KKZ jest kursem internetowym, gdzie nauka odbywa się w sposób zdalny z wykorzystaniem nowoczesnego serwisu – tak zwanej platformy e-learningowej. Jest to bardzo wygodna forma kształcenia, a efektywność nauki potwierdzona jest licznymi nagrodami dla Zespołu Szkół KKZ oraz certyfikatami jakości (m.in. certyfikat ISO).

Kurs prowadzony jest zgodnie z podstawą programową zalecono przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uzyskanie kwalifikacji zawodowych na technika usług fryzjerskich w trakcie kursu realizowanego przez Szkoły KKZ odbywa się w ciągu kilku miesięcy, co jest znacznie lepszą alternatywą niż nauka w popularnych w szkołach policealnych, gdzie uzyskanie kompetencji trwa co najmniej 2 lata (okres nauki to najczęściej 4 semestry). Wszystko to sprawia, że kursy tego typu są obecnie bardzo popularne i doceniane przez specjalistów z różnych branży.