Kurs operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego TG.02 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/270/operator-maszyn-i-urzadzen-przemyslu-spozywczego-816003-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg02/src-BlogWrocław

Jednym z ciekawszych, a co ważniejsze dobrze płatnych zawodów, do wykonywania których są wolne wakaty jest operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Wiele firm musiało zautomatyzować swoje działania i wprowadzić do powszechnego użytku maszyny. Oczywiście nadal część prac wykonuje się fizycznie, ale urządzenia w branży spożywczej także są niezbędnym elementem pracy. Ponadto zmieniają się też technologie produkcji i właściciele, oraz pracownicy przemysłu spożywczego muszą być na bieżąco ze zmianami technik produkcji, czy nawet maszyn.

Co prawda kurs operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego Kurs TG.02 już się odbył we Wrocławiu, pod koniec roku. Ale wszyscy zainteresowani nauką w tym kierunku, która pozwoli uzyskać aktualne kwalifikacje zawodowe, czy najnowszą wiedzę, mogą zapisać się na kurs online. Zespół Szkół KKZ ma w stałej ofercie taki kurs prowadzony przez Internet. Jest to kwalifikacyjny kurs zawodowy, który daje kwalifikacje zawodowe oznaczone symbolem TG.02, czyli produkcja wyrobów spożywczych z wykorzystaniem maszyn i urządzeń.

Na taki kurs może zapisać się każda osoba, która jest pełnoletnia oraz ukończyła co najmniej szkołę podstawową. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje zawodowe będą zgodne z wymaganiami zapisanymi w Rozporządzeniu MEN. Sama szkoła, czyli Zespół Szkół KKZ także spełnia wymagania stawiane takim placówką przez Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to, że faktycznie można nauczyć się tu nowego zawodu, a sam program kursu jest zgodny z podstawą programową ustalaną przez ministerstwo. Warto też wiedzieć, że Szkoły KKZ posiadają wydany certyfikat jakości ISO 9001:2015. Dzięki temu można mieć pewność, że poziom nauki i sam kurs też są bardzo dobrej jakości.

Dlaczego warto wybrać kurs online? Jeżeli ktoś nie zapisał się na kurs zorganizowany we Wrocławiu, to nie musi czekać na kolejny. Można od razu zapisać się na kurs internetowy i jeszcze tego samego dnia zacząć się uczyć. Materiał nauki jest zgodny z podstawą programową MEN, a to oznacza, że kurs opiera się na materiałach kształcących specjalistę w tym zawodzie. Sam kurs trwa 652 godziny. Wydawać się może to naprawdę długo, ale jeśli bardzo intensywnie przystąpimy do nauki, to można go ukończyć w 2,5 miesiąca. Oznacza to, że w mniej niż trzy miesiące można mieć nowy zawód! Lub wyższe uprawnienia zawodowe, jeśli pracujemy już w branży spożywczej i chcemy zmienić stanowisko pracy.

Kursy internetowe to bardzo dobra możliwość nauki także dla osób, które pracują na pełny etat lub uczą się w trybie stacjonarnym. Można rozpocząć i skończyć naukę w dowolnym momencie, samodzielnie decydując, ile materiału na raz będziemy się uczyć. Łatwo jest więc dopasować dodatkową naukę do normalnie wykonywanych zajęć.