Florysta zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/255/florysta-343203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-rl26/src-BlogZarobki

Florysta to osoba, która kojarzy nam się z pracownikiem kwiaciarni. I to prawda, że najwięcej osób z tym wykształceniem albo otwiera własną kwiaciarnię albo pracuje w niej na etacie. Jednak ten zawód daje więcej możliwości. Wykonywanie kompozycji florystycznych – kwalifikacja RL.26 (dawniej R.26) jest bardzo popularnie, wybierana przez osoby uczące się tego zawodu. Dlaczego? Dzięki niej można znaleźć bardzo wiele ofert pracy i to nie tylko w punktach sprzedaży kwiatów.

Czym zajmuje się florysta? Oczywiście najważniejszym zadaniem zawodowym florysty jest układanie kompozycji z kwiatów, zarówno żywych jak i sztucznych, które sprzedawane są klientom indywidualnym. Można powiedzieć, że chodzi tu o układanie bukietów i wiązanek kwiatów. Ale takie gotowe kompozycje mogą też służyć w aranżacji wnętrz, jako dodatki do sesji zdjęciowych, a także w oprawie uroczystości jak na przykład ślub i wesele. Dlatego też florysta musi bardzo dobrze znać się na kwiatach i roślinach ozdobnych, które używane są w różnych kompozycjach. Ponadto liczy się też dobór kolorystyki i gatunku kwiatów do okazji. Inne sprzedawane są z okazji Walentynek, a jeszcze inne na prezent z okazji imienin. Te różnice także musi znać florysta, aby wybrać najlepsze kwiaty i dodatki do bukietu. Każda osoba pracująca przy kwiatach musi też wiedzieć jak je pielęgnować, aby zachowywały zdrowy i ładny wygląd.

Z tego powodu, aby zostać florystą warto ukończyć kurs. Z kwalifikacjami zawodowymi florysta zarobki ma większe niż osoba po prostu pracująca w kwiaciarni. Jednak sama wysokość pensji zależna jest od tego czy prowadzi się własną działalność, pracuje przy sprzedaży bukietów i kwiatów osobom indywidualnym, czy też współpracuje przy aranżacji wnętrz i sesjach zdjęciowych jako osoba od dekoracji miejsc. Dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć, ile zarobi florysta zaraz po rozpoczęciu działalności w tej branży, choć na pewno są to stawki powyżej minimalnej krajowej pensji.

Jaki kurs dla florystów wybrać? Najlepszą opcją są kwalifikacyjne kursy zawodowe online. Taki kurs organizuje Zespół Szkół KKZ. Mimo, że jest to kurs internetowy, to zapewnia bardzo wysoki poziom nabywanej wiedzy. Szkoły KKZ spełniają wymagania MEN. A kształcenie w ten sposób jest zgodne z Rozporządzeniem MEN czy też takie kwalifikacje zawodowe zdobyte na kursie są zgodne z podstawą programową kształcenia i z wymaganiami Ministra Pracy. Zatem nie ma obaw, że po takim kursie kwalifikacje nie będą przydatne. Oczywiście forma online jest dość nowa na polskim rynku, ale kursy realizowane przez Szkoły KKZ zawierają także obowiązkowe praktyki zawodowe, dzięki czemu kursant nie uczy się tylko teorii, ale i praktyki. A do tego same Szkoły KKZ mają wydany certyfikat ISO 9001:2015, co potwierdza jakość tej jednostki.