Magazynier-logistyk kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/358/magazynier-logistyk-432106-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au22/src-BlogKwalif

Zawód magazynier-logistyk cieszy się obecnie bardzo dużym uznaniem oraz popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ osoby z takim wykształcenie mogą znaleźć pracę praktycznie w każdym w większym przedsiębiorstwie oraz w sektorach przemysłu i usług. Na popularność tego zawodu wpływa również fakt, że zawód magazynier-logistyk jest połączeniem dwóch specjalizacji – zarówno bez osoby magazyniera, jak i bez logistyka nie może prawidłowo funkcjonować większość polskich firm. Zatrudnienie osoby, która specjalizuje się w tych dwóch zawodach jest więc dla wszystkich właścicieli firm bardzo korzystne.

Aby móc pracować jako magazynier-logistyk należy oczywiście posiadać określoną wiedzę i umiejętności. Można je uzyskać uczestnicząc w specjalistycznym kursie zawodowym, który na polskim rynku dostępny jest między innymi w ofercie Zespołu Szkół KKZ. Kurs odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i stanowi jeden z nielicznych kursów realizowanych w całości za pośrednictwem internetu.

Czym charakteryzuje się kurs na magazyniera logistyka dostępny w ramach szkoleń w Szkołach KKZ? Przede wszystkim pozwala w sposób kompleksowy przygotować potencjalnego kandydata do pracy w tym zawodzie. Zakres przekazywanej wiedzy obejmuje zarówno zagadnienia teoretyczne związane między innymi z podstawami logistyki, sposobami odpowiedniej organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem, zasadami dystrybucji oraz odpowiedniego magazynowania towarów, ale również umiejętności praktyczne – chociażby obsługę branżowych programów.

W trakcie kursu na magazyniera-logistyka omawiana jest aktualna i nowa podstawa programowa, co jest zgodne z wytycznymi Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zespół Szkół KKZ jako profesjonalna jednostka oświatowa (wpisana do ewidencji szkół) wielokrotnie została nagradzana licznymi nagrodami oraz uhonorowana między innymi certyfikatem ISO, który poświadcza najwyższą jakość kształcenia i jest niewątpliwie wyznacznikiem renomy wśród konkurencji w branży.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy na stanowisko magazyniera-logistyka, który jest dostępny w ofercie Szkół KKZ pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe niezbędne w pracy określane kodem Kurs AU.22, czyli dotyczące obsługi magazynów. Dzięki temu każdy absolwent kursu przygotowany jest do pełnienia obowiązków zawodowych i bez trudu poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi i niecodziennymi wyzwaniami w swojej pracy. Uzyskane kwalifikacje są w pełni wystarczające, aby podjąć pracę w zawodzie – warto oczywiście zaznaczyć, że kompetencje uzyskane w internetowym kursie w Zespole Szkół KKZ są tak samo wartościowe jak te, które można zdobyć w typowych kursach realizowanych stacjonarnie.