Kurs technik telekomunikacji EE.01 i EE.06 (dawniej E.1 i E.2)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/195/technik-telekomunikacji-352203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee01--ee06/src-BlogTelekomunikacji

Technik telekomunikacji to w ostatnim czasie bardzo popularny zawód, który gwarantuje stabilne zatrudnienie oraz przejrzystą ścieżkę kariery. Jednocześnie praca w tym zawodzie niesie ze sobą bardzo dobre warunki finansowe, co niewątpliwie sprzyja popularyzacji tego zawodu ku uciesze pracodawców – mimo wszystko wciąż brakuje specjalistów wykwalifikowanych w tym fachu.

Zadaniem technika telekomunikacji jest montaż i konserwacja urządzeń między innymi telekomunikacyjnych, radiowych i telewizyjnych oraz w razie potrzeby kontrola stanu tych urządzeń i nadzorowanie ich działania. Do pracy w zawodzie wymagana jest między innymi znajomość elektroniki i elektrotechniki i umiejętność czytania oraz tworzenia schematów urządzeń elektronicznych oraz dokumentacji technicznej. W pracy technik telekomunikacji często wykorzystuje szereg nowoczesnych sprzętów do wykonywania pomiarów oraz specjalistyczne oprogramowanie komputerowe – ich kompetentna obsługa jest bardzo ważna. W wielu miejscach pracy, gdzie zatrudnienie może znaleźć technik telekomunikacji, niezbędna jest także znajomość języka angielskiego (w tym znajomość technicznych i fachowych zwrotów używanych w zawodzie).

Jak znaleźć pracę w zawodzie technika telekomunikacji? Odpowiedź jest stosunkowo prosta, tak jak w przypadku większości zawodów należy posiadać określone kwalifikacje zawodowe. Można je uzyskać realizując internetowy kurs kwalifikacyjny dostępny w ofercie Zespołu Szkół KKZ – nauka jest bezproblemowa oraz daje możliwość elastycznego rozłożenia materiału do potrzeb każdego uczestnika kursu (dzięki wykorzystaniu platformy e-learningowej, każdy kursant samodzielnie ustala schemat oraz tempo nauki).

Szkoły KKZ są renomowaną jednostką edukacyjną, która jest wpisana do ewidencji szkół. Dzięki temu można mieć pewność, że gwarantuje dużą efektywność nauki oraz spełnia niezbędne wymogi (np. realizuje podstawę programową wyznaczoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej). Szkoły KKZ są liderem, jeśli chodzi o naukę oraz przygotowanie do pełnienia zawodu – poświadczeniem wysokiej jakości kształcenia jest m.in. certyfikat ISO. Kurs kwalifikacyjny technik telekomunikacji pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie montażu torów oraz urządzeń telekomunikacyjnych (Kurs EE.01), a także w zakresie uruchamiania i utrzymania sieci telekomunikacyjnych (Kurs EE.06). Wcześniej kwalifikacje technika telekomunikacji określane były kodami zawodu Kurs E.1 i Kurs E.2. Szkoły KKZ realizują nową podstawę programową – dzięki temu w kompleksowy sposób przekazują aktualną wiedzę na temat zawodu i przygotowują do podjęcia pracy.