Kurs kucharz TG.07 (dawniej T.06)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/220/kucharz-512001-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg07/src-BlogKucharz

Zawodu kucharza chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to osoba zajmująca się szeroko pojętą sztuką kulinarną – kucharz odpowiada za przygotowywanie potraw, testowanie nowych przepisów i tworzenie nowych smaków, a także przygotowywanie menu oraz propozycji dań na potrzeby swojej pracy. Zawód kucharza jest pracą bardzo wymagającą, ponieważ wymaga ona wiele kreatywności i wyczucia dobrego smaku, który jest niezbędny, aby stworzyć wyszukane i pasujące klientom potrawy.

Łączenie ze sobą poszczególnych składników, tak aby tworzyły one smakowitą całość, a także odpowiednie przyprawianie dań wcale nie jest wcale tak prostą sztuką, jak mogłoby się to na pozór wydawać. Kucharz może jednak liczyć na bardzo satysfakcjonującą pracę, która niesie ze sobą stabilne zatrudnienie oraz dobre warunki finansowe – są to niewątpliwie walory tego zawodu. Aby móc pracować jako kucharz i znaleźć zatrudnienie między innymi w restauracjach, barach szybkiej obsługi czy w firmach cateringowych należy posiadać odpowiednie wykształcenie. Można oczywiście rozpocząć naukę w technikum lub w szkole policealnej na tym kierunku, ale trzeba na to poświęcić bardzo dużo czasu (przynajmniej cztery semestry, czyli około dwóch lat) – zdecydowanie bardziej polecanym i szybszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na profesjonalny kurs kwalifikacyjny uprawniający do wykonywania tego zawodu.

Obecnie liderem w organizacji tego typu kursów jest Zespół Szkół KKZ, który w swojej ofercie ma certyfikowany kurs na kucharza. Prowadzony jest przez internet za pośrednictwem bardzo wygodnej i funkcjonalnej platformy e-learningowej. Dzięki temu można nie tylko zaoszczędzić bardzo wiele czasu, ale również uniknąć niekorzystnych dojazdów czy konieczności dopasowania się do z góry wyznaczonego planu zajęć, co może wiązać się z koniecznością zrezygnowania z części swoich obowiązków – kurs online dostępny w ofercie Szkół KKZ daje swobodną możliwość nauki dopasowaną do indywidualnych preferencji oraz czasu wolnego.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy na kucharza pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie sporządzania potraw oraz przygotowywania napojów według nowej podstawy programowej (obecnie są to kwalifikacje oznaczane kodem Kurs TG.07, a dawniej według starej podstawy Kurs T.06). Program przygotowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów oraz dopasowany do wymagań Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zespół Szkół KKZ oraz dostępny w jej ofercie kurs na kucharza charakteryzuje się bardzo wysoką jakością kształcenia, co potwierdzają między innymi certyfikaty ISO, którymi uhonorowana jest szkoła oraz szkolenia. Dzięki temu każda osoba, która zdecyduje się na udział w kursie oraz zdobycie kwalifikacji zawodowych, może mieć pewność, że zostanie kompleksowo przygotowana do pełnienia zawodu kucharza i sprawdzi się później w każdej pracy.