Krawiec zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/259/krawiec-753105-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au14/src-BlogZarobki

Zawód krawca to obecnie jeden z najbardziej deficytowych zawodów na rynku pracy w Polsce. Jeszcze 10 lat temu było wiele pracowni krawieckich w każdym mieście. Obecnie jest ich nawet o połowę mniej. Dlatego bardzo często można natknąć się na oferty pracy dla krawca. Poszukiwani są nie tylko pracownicy małych pracowni krawieckich do prostych czynności jak podkładanie spodni, ale też projektanci lub krawcy, którzy współpracują z projektantami i szyją limitowane edycje ubrań. Mimo, że w Polsce większość osób ubiera się w ubrania ze sklepów sieciowych, to wciąż szycie pojedynczych sztuk ubrań czy też krótkich serii, które nigdy więcej nie wrócą, także jest opłacalne. Jest wiele polskich marek, które szyją w kraju i także potrzebują do pracy krawców.

Wydawać by się mogło, że skoro jest tak niewielu krawców na rynku pracy, to poznikali oni ze względu na zarobki. Nic bardziej mylnego. Krawiec zarobki może mieć bardzo dobre. Średnio jest to 4-5 tysięcy złotych na miesiąc. Ale dokładne wynagrodzenie w rzeczywistości zależy od tego, jaką ma specjalizację. Największy problem na rynku pracy to mała ilość wykształconych w tym zawodzie osób. Nie da się ukryć, że krawiec to specjalizacja, którą trzeba potwierdzić wydanymi dokumentami. Często zdarza się też, że osoby, które studiują projektowanie ubioru nie mają pojęcia o samym szyciu, przez co ich projekty nie nadają się do noszenia przez ludzi. Jak nabyć odpowiedniej wiedzy i otrzymać jej potwierdzenie?

Jedną z możliwości jest ukończenie kursu krawca. Zespół Szkół KKZ oferuje taki kurs w specjalizacji Kurs AU.14 (dawniej Kurs A.71), czyli projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych. Jest to kurs prowadzony zgodnie z wytycznymi MEN. Program kursu zgodny jest z podstawą programową dla zawodu krawca, a po jego ukończeniu otrzymujemy potwierdzenie kwalifikacji zawodowych. Taki kurs prowadzony jest online. Jednak na zaświadczeniu potwierdzającym zdobyte kwalifikacje zawodowe nie ma adnotacji o tym, a jakiej formie ukończyliśmy naukę. Zespół Szkół KKZ nie tylko spełnia wymagania MEN, ale też ma wydany certyfikat jakości ISO 9001:2015, co jest kolejnym potwierdzeniem, że jest to miejsce idealne do nauki.

Sam kurs internetowy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wyznaczony program nauki realizujemy wedle własnych możliwości i potrzeb. Można uczyć się codziennie przez godzinę, albo dwa razy w tygodniu przez 5 godzin. Sami decydujemy jak nam jest wygodniej. Jeśli na jakieś zagadnienie potrzebujemy więcej czasu, to po prostu uczymy się go dłużej. Dzięki temu, że można szybkość nauki dostosować do siebie, nauka na kursie jest bardziej efektywna.