Technik przemysłu mody zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/308/technik-przemyslu-mody-311941-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au14--au42/src-BlogZarobki

Technik przemysłu mody to zawód który od lat cieszy się bardzo dużą popularnością i uznaniem wśród osób planujących swoją przyszłą ścieżkę zawodową oraz poszukujących stabilnego zatrudnienia w branży modowej. Jest to idealna praca dla osób kreatywnych i pomysłowych. Zarobki w tym zawodzie pozwalają wieść komfortowe i wygodne życie, a ich wysokość uzależniona jest od wielu czynników. Duże znaczenie ma przede wszystkim posiadane wykształcenie kierunkowe (które można uzyskać między innymi w kursach zawodowych) oraz doświadczenie w branży, a także miejsce w którym dana osoba znajduje zatrudnienie. W większości przypadków zarobki w zawodzie technika przemysłu mody zaczynają się od 3 tysięcy złotych netto.

Praca w branży nie jest bardzo trudna (przede wszystkim nie jest to praca typowo fizyczna), choć wymaga między innymi bardzo dobrego zmysłu estetyki, dużej wyobraźni oraz pracy w warunkach stresowych i obciążających. Jak już zostało to wspomniane wcześniej jednym ze sposobów, aby rozpocząć karierę w tym zawodzie jest uczestnictwo w specjalistycznym w kursie kwalifikującym do wykonywania zawodu i pozwalającym uzyskać niezbędne kompetencje. Wśród kursów tego typu na tle innych wyróżnia się niewątpliwie internetowy kurs oferowane przez jednostkę oświatową, jaką jest Zespół Szkół KKZ. Nauka w kursie jest w dużej mierze indywidualna i daje bardzo duży komfort oraz wygodę, ponieważ nie trzeba dostosowywać się do z góry określonych terminów zajęć (jak to jest np. w szkole zawodowej czy w szkole policealnej). Atrakcyjny jest również fakt, że kurs można ukończyć już w przeciągu 3-4 miesięcy – w dużej mierze czas trwania edukacji zależy od zaangażowania uczestnika. W trakcie kursu realizowana jest aktualnie obowiązująca podstawa programowa, a sam kurs posiada certyfikat ISO poświadczający wysoką jakość kształcenia. Kurs pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie:

– projektowania i wytwarzania wyrobów odzieżowych (kod kwalifikacji wg nowej podstawy programowej Kurs AU.14);
– organizacji procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych (kod kwalifikacji wg nowej podstawy programowej Kurs AU.42).

Kurs na technika przemysłu mody skierowany jest dla wszystkich osób, które chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe lub uzupełnić wiedzę niezbędną do pracy w danej branży. Warunkiem przystąpienia do nauki w kursie jest posiadanie wykształcenia podstawowego oraz ukończenie 18 lat. Po zakończeniu kursu każdy jego absolwent otrzymuje dokumentację, która jest potwierdzeniem uzyskanych kwalifikacji – jest to zaświadczenie placówki oświatowej Szkół KKZ oraz zaświadczenie wydane na druku MEN o ukończeniu szkolenia.