Technik usług fryzjerskich zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/224/technik-uslug-fryzjerskich-514105-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au21-au26/src-BlogZarobki

Technik usług fryzjerskich to jeden z najbardziej popularnych zawodów, jeśli chodzi o branżę związaną z urodą. Technik usług fryzjerskich może liczyć na bardzo dobre zarobki – jest to niewątpliwie jeden z głównych powodów dla którego wiele osób decyduje się rozpocząć pracę właśnie w tej branży. Wynagrodzenie jakie otrzymuje technik usług fryzjerskich zależy od wielu czynników – przede wszystkim od popularności i renomy zakładu fryzjerskiego lub salonu w którym znajduje on zatrudnienie, a także od jego lokalizacji. Zdecydowanie więcej zarabiają technicy usług fryzjerskich, którzy pracują w dużych miastach, aniżeli ci zatrudnieni w mniejszych miejscowościach bądź na wsi.

Nie bez znaczenia jest jednak kunszt artystyczny oraz umiejętności, jakie posiada osoba zatrudniona w tym zawodzie. Przeciętne wynagrodzenie technika usług fryzjerskich oscyluje w granicach 3 tysięcy złotych netto, czyli potocznie mówiąc “na rękę”. Wynagrodzenie dla najlepszych osób w tej branży może jednak wynosić nawet 2 lub 3 razy tyle. Aby móc zostać technikiem usług fryzjerskich należy posiadać określone przez rozporządzenie względem regulacji poszczególnych zawodów kwalifikacje zawodowe oraz kompetencje. Wśród najpopularniejszych sposobów na zdobycie profesjonalny kompetencji są kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Prawdziwym liderem wśród szkół oferujących kursy tego typu na technika usług fryzjerskich jest Zespół Szkół KKZ, który od dłuższego już czasu wprowadził na polski rynek edukacyjny innowacyjne szkolenie internetowe, które w kompleksowy sposób przygotowuje do pełnienia zawodu w branży fryzjerskiej. Kurs technik usług fryzjerskich realizowany przez szkołę KKZ jest bardzo nowoczesną formą szkolenia internetowego, w której nauka odbywa się za pomocą funkcjonalnego panelu do nauki e-learningowej. Jest to bardzo wygodna forma kształcenia, którą zdecydowanie polecają wszyscy absolwenci kursów Szkół KKZ.

Kurs na technika usług fryzjerskich pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie wykonywania zabiegów fryzjerskich oraz projektowania fryzur (według nowej podstawy programowej są to kwalifikacje określane kodem AU.21 i AU.26 uprawniające do sprawowania zawodu). Zajęcia internetowe prowadzone są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej (a więc realizują wskazaną podstawę programową), a cały kurs posiada certyfikat ISO, mówiący o wysokim profesjonalizmie organizacji szkolenia oraz potwierdzający uzyskanie przez uczestników efektów kształcenia. Zespół Szkół KKZ wpisany jest do rejestru jednostek oświatowych, a nauka w kursie trwa około kilku miesięcy, co jest doskonałą alternatywą dla innych form kształcenia (np. dwuletnich szkół policealnych).