Kurs blacharz samochodowy MG.24 (dawniej M.24)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie kursu: Blacharz Samochodowy

Osób, które korzystają z samochodu jest bezliku, a tym samym występuje duże zapotrzebowanie na blacharzy samochodowych. To osoby, które wykonują doraźną pomoc w razie stłuczek, kolizji lub nietypowych napraw w karoserii. Nie można takiej osoby mylić z mechanikami oraz lakiernikami.

Co należy do głównych zadań blacharza samochodowego?

Najprościej rzecz ujmując to dokonywanie napraw zniszczonej karoserii oraz przedsięwzięcie odpowiednich czynności, które pozwalają na utrzymanie jej w należytym stanie technicznym oraz wizualnym. Specjaliści będący blacharzami samochodowymi pracują najczęściej w zakładach mechaniki pojazdowej, stacjach obsługi lub autoryzowanych serwisach. Mogą też założyć własną działalność i otworzyć własną firmę sprawującą zakres prac blacharskich.

W wyniku tak dużego zapotrzebowania na blacharzy samochodowych Zespół Szkół KKZ postanowił wesprzeć polski rynek pracy. Zasilenie jego jest niezbędne przy takim popycie na tego typu usługi. Stąd też powstał internetowy kurs blacharza samochodowego, który pokrywa się w 100% z najnowszą podstawą programową oznaczoną sygnaturą Kurs MG.24, która dawniej była znana jako Kurs M.24. Obejmuje ona naprawę uszkodzonych nadwozi pojazdów samochodowych.

Szkolenie online ma postać platformy interaktywnej, która została umieszczona przez informatyków na serwisie. Dzięki czemu jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Pozwala to na dużą dowolność dla kursantów. W tej sytuacji nie ma mowy o żadnym harmonogramie zajęć. Cały przebieg kursu uczestnicy układają sobie według własnego rytmu nauki. Mogą uczyć się o każdej porze, z dowolnego miejsca, ważne, aby mieć dostęp do Internetu. Ponadto zaoszczędzony czas mogą wykorzystywać na rozpoczęcie praktyk zawodowych, które w żaden sposób nie będą kolidowały z innymi obowiązkami. Zdobycie tytułu zawodowego może trwać jedynie kilka miesięcy, a nie tak jak w szkołach publicznych – dwa lata.

Nauka blacharstwa samochodowego

Nie da się ukryć, że kkz.edu.pl stanął na wysokości zadania i wprowadzona przez specjalistów działających pod egidą tej instytucji innowacja jest niebywałym osiągnięciem. Przychylnym okiem na to wszystko spoglądają pracodawcy, którzy uważają, że wykształceni w ten sposób blacharze samochodowi w żadnym stopniu nie ustępują tym, którzy zostali wyedukowani w ośrodkach stacjonarnych. W ten sposób polski rynek pracy wkrótce powinien być optymalnie zasilony w specjalistów na stanowisku blacharzy samochodowych.