Kurs Technik Informatyk EE.08 i EE.09 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/191/technik-informatyk-351203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee08--ee09/src-BlogWroc

W dobie cyfryzacji informatyka jest kluczem do ciągłego rozwoju cywilizacyjnego. Komputery, smartfony czy tablety są wszechobecne w naszym życiu, a wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich codziennej egzystencji. W związku z tym, że niemal wszystkimi mechanizmami naszego życia kieruje dziś zaawansowana technologia, jedną z najlepiej zarabiających grup społecznych są właśnie informatycy. Trend ten nie tylko jest widoczny w skali globalnej, ale co najważniejsze, jest wyraźnie zauważalny również na krajowym podwórku. Dlatego na rynku pracy nie brakuje lukratywnych ofert dla speców od software i hardware, czyli oprogramowania i komputerowego sprzętu. Pracodawcy już dawno zdali sobie sprawę, że proponowanie niskich wynagrodzeń to przysłowiowy strzał w kolano, wskutek czego gwarantują pensje, o jakich przedstawiciele innych branż mogą tylko pomarzyć. Te zarobki przede wszystkim wynikają z tego, że praca takiej osoby zwróci się niemal natychmiast, a poprzez wykonywane zadania będzie zapewniać widoczne zyski, na czym skorzysta nie tylko właściciel, ale też całe przedsiębiorstwo. Poza tym konkurencja nie śpi, również ta zagraniczna i dlatego informatyka zawsze będzie kusić lepszymi warunkami pracy. Dzięki temu tego typu pracownik nigdy nie zazna finansowej stagnacji, gdyż w każdej chwili może zdecydować się na etat, przynoszący mu większe wyzwania i większe pieniądze.

Coraz więcej, nie tylko młodych ludzi, decyduje się kształcić w kierunku informatycznym, gdyż widzą w tym swoją szansę na lepsze jutro. Myślenie to jest jak najbardziej trafne. Doskonałą alternatywą dla długich i trudnych studiów na uczelniach państwowych jest kurs Technik Informatyk. W dawnej podstawie programowej był on oznaczony kodami E.12, E.13 i E.14, obecnie zaś jego nazewnictwo zostało zmienione na EE.08 i EE.09. Podmiotem prowadzącym tego typu szkolenia jest uznany w sektorze edukacyjnym Zespół Szkół KKZ. Przez lata swojej działalności wykształcił tysiące absolwentów, będących dziś szanowanymi ekspertami w poszczególnych branżach, często zabierających głos na forum publicznym.
Czym kursy Szkół KKZ wyróżniają się na tle konkurencji? Przede wszystkim można wykonać je bez wychodzenia z domu. Poszczególne zagadnienia z powodzeniem realizuje się przez internet.

Nauka online otwiera całkowicie nowe perspektywy przed kursantem. Wiedzę przyswaja się znacznie szybciej, niż w przypadku nauki stacjonarnej, ponadto w tym samym czasie można odbywać praktyki. Z pewnością skorzystały na tym osoby, które zapisały się na kurs technika informatyka, zrealizowany w listopadzie i grudniu we Wrocławiu. Program zajęć zawierał nauczanie praktyczne i teoretyczne, przydatne w trakcie pracy informatyka. Kto jednak nie zdążył i chciałby zdobyć kwalifikacje zawodowe, ten może przystąpić w każdej chwili do kursu online, prowadzonego na platformie e-learningowej.