Kurs technik technologii chemicznej AU.08 i AU.56 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/254/technik-technologii-chemicznej-311603-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au08--au56/src-BlogWrocław

Bardzo popularne w ostatnim roku są kursy kwalifikacyjne dla techników w różnych zawodach. Co daje taki kurs? Takie samo przygotowanie do zdobycia tytułu technika, jak policealna szkoła 2-letnia. A nawet szkoła średnia 5-letnia. Dlatego też wiele osób zapisuje się na kurs, który trwa maksymalnie kilka miesięcy, zamiast uczęszczać do szkoły kilka lat.

Co prawda kurs technik technologii chemicznej Kurs AU.08 i Kurs AU.56 odbył się we Wrocławiu pod koniec zeszłego roku. Ale to nie oznacza, że trzeba czekać na kolejne takie wydarzenie! W każdej chwili można zapisać się na kurs online organizowany przez Zespół Szkół KKZ. Podczas kursu internetowego także można nabyć dwie specjalizacje. Pierwsza z nich to obsługa maszyn i urządzeń przemysłu chemicznego AU.08 (dawniej A.6), a druga to organizacja i kontrolowanie procesów technologicznych w przemyśle chemicznym AU.56 (dawniej A.56).

Taki kurs mimo, że jest nauczany metodą online jest tak samo wartościowy jak choćby 2-letnia szkoła policealna. Dlaczego? Po pierwszy Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a sama metoda nauki jest zaakceptowana. Także w Rozporządzeniu MEN można znaleźć informacje, że tak uzyskane kwalifikacje zawodowe są ważne jako szkolnictwo zawodowe. Ponadto realizowany program na kursie jest zgodny z wyznaczoną podstawą programową. Po prostu mamy tu do czynienia z bardziej nowoczesnym formatem nauki, przy zachowaniu tych samych standardów i programu. Warto też wiedzieć, że Szkoły KKZ uzyskały certyfikat ISO 9001:2015, co zapewnia o wysokiej jakości usług.

Sam kurs dla techników technologii chemicznej świetnie przygotowuje do zdania egzaminu zawodowego w CKE. Można na nim uczyć się obu specjalizacji lub tylko jednej. Wybierając dwie do zrealizowania jest ponad 1000 godzin materiałów plus praktyki zawodowe. Oznacza to, że nawet po takim kursie mamy wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Taka metoda nauki jest bardzo wygodna. Można zapisać się w każdej chwili i rozpocząć naukę od razu. Nie trzeba czekać aż zbierze się grupa chętnych czy zaczynać od początku następnego semestru. Ponadto dzięki kursom online każda osoba może zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Dają one możliwość nauki elastycznie, wedle tego, jak nam pasuje. Zatem są świetnym rozwiązaniem dla osób, które pracują lub uczą się w trybie dziennym, ponieważ do nauki na kursie mogą przysiąść wieczorem. W ten sposób można uczyć się po prostu w tempie, jakie nam odpowiada, co przekłada się na większą efektywność nauki. Taki kurs można zrealizować w 3-4 miesiące, ale jeśli ktoś chce poświęcić więcej czasu na naukę i powtarzać materiał kilka razy, także ma taką możliwość.