Kurs technik elektronik EE.03 i EE.20 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/232/technik-elektronik-311408-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee03--ee22/src-BlogWrocław

Jednym z najczęściej wybieranych zawodów jest obecnie technik elektronik. Jest to odpowiedź na zwiększone potrzeby zatrudniania specjalistów w tej dziedzinie, ponieważ w Polsce z roku na rok powstaje coraz więcej firm usługowych, które bazują na prowadzeniu działalność przez Internet, ale też buduje się nowe hale produkcyjne, na których montowane są sprzęty elektroniczne czy potrzebne są osoby wykwalifikowane do obsługi nowoczesnych maszyn. Technik elektronik jest w zasadzie zawodem wszechstronnym, który uprawnia zarówno do pracy przy wykorzystywaniu elektroniki, jak i po prostu przy montowaniu takich sprzętów. Jak zdobyć ten zawód?

Co prawda kurs technik elektronik Kurs EE.03 i Kurs EE.22 we Wrocławiu już się odbył, ale to nie oznacza, że musimy czekać na kolejną edycję! Można przez cały czas zapisać się na kurs internetowy, który prowadzony jest przez tego samego organizatora. Jest to Zespół Szkół KKZ, czyli jednostka, która posiada uprawnienia wydane przez MEN, a także certyfikat ISO 9001:2015, świadczący o wysokiej jakości realizowanej pracy przy kursach internetowych. Na kursie internetowym, podobnie jak na kursie we Wrocławiu, również dostępne są dwie specjalizacje. Pierwsza z nich to EE.03 (dawniej E.6) montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych. A druga specjalizacja to EE.22 (dawniej E.20) eksploatacja urządzeń elektronicznych. Warto wziąć pod uwagę, że podczas kursu internetowego można uczyć się obu specjalizacji równocześnie, albo wybrać jedną, która według nas jest bardziej przydatna.

Wybierając naukę z zakresu obu specjalizacji można uzyskać podwójne kwalifikacje zawodowe uznawane przez wszystkie przedsiębiorstwa. Po kursie można zdać egzamin na technika w CKE i uzyskać dyplom potwierdzający posiadanie takich kwalifikacji w stopniu technika. Podczas kursu będziemy uczyć się nie tylko praktyki. Trzeba obowiązkowo zaliczyć też 160 godzin praktyk zawodowych, tak jak ma to miejsce w szkołach stacjonarnych.

Gdzie można znaleźć pracę jako technik elektronik? Bardzo dużo osób dostaje zatrudnienie w przedsiębiorstwach z branży IT. Jednak bardzo często elektronicy są też poszukiwani w firmach, które zajmują się wykorzystywaniem elektronicznej aparatury do pracy w działalności podstawowej. A takie firmy mogą działać w różnych branżach. Są to zakłady przemysłowe z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi, ale też warsztaty naprawcze czy placówko badawczo-rozwojowe. Oczywiście także w firmach, które zajmują się instalacją urządzeń elektronicznych czy ich konserwacją, technik elektronik znajdzie pracę. A nawet można po prostu pracować jako doradca klienta czy specjalista w sklepach z elektroniką. Naprawdę są to bardzo uniwersalne kompetencje.