Technik elektronik zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/232/technik-elektronik-311408-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee03--ee22/src-BlogZarobki

Jednym z najlepiej opłacanych zawodów w Polsce jest technik elektronik. Dlaczego? Mimo, że ten zawód cieszy się popularnością, zwłaszcza wśród młodych osób, to nadal uznawany jest za niszowy, a specjalistów w tej dziedzinie na rynku pracy brakuje. Ponadto do Polski swoją produkcję przenosi z roku na rok coraz więcej firm zagranicznych, a do obsługi skomplikowanych maszyn produkcyjnych potrzebni są także elektronicy. Szybki rozwój branży IT także sprawia, że posad dla elektroników jest bardzo dużo. Zatem można powiedzieć, że jest to jeden z tych zawodów, które zawsze dają zatrudnienie. A do tego miejsc pracy jest różnorodność.

Sporo osób decyduje się na naukę jakiegoś zawodu ze względu na zarobki oraz możliwości awansu. Szacuje się, że technik elektronik zarobki osiąga średnio na poziomie 4324 złotych miesięcznie. Jednak same zarobki zależą od miejsca pracy. Inną pensję otrzyma osoba, która zajmuje się montażem, uruchamianiem i konserwacją urządzeń elektronicznych, a inną osoba, która zajmuje się projektowaniem układów elektronicznych. Można też pracować po prostu w sklepie z elektroniką jako doradca klienta, a tu także pensja będzie wyglądała inaczej.

Natomiast jedno jest pewne. Nie trudno jest uzyskać taki zawód. Wystarczy zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie technika elektronika, a potem zdać egzamin w CKE, aby uzyskać tytuł technika i mamy już kwalifikacje zawodowe, zapewniające wiele możliwości. Gdzie znaleźć takie kursy? Między innymi Zespół Szkół KKZ organizuje kursy dla przyszłych techników elektroniki w formie online. Co to znaczy? Zapisujemy się na kurs internetowy, który jest bardzo wygodny i praktyczny. Nie trzeba czekać na zebranie się grupy chętnych, nie trzeba wychodzić z domu i przede wszystkim można uczyć się o wybranej przez siebie porze.

Kursy organizowane przez Zespół Szkół KKZ są zgodne z wymogami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej, a także realizują podstawę programową dla zawodu technika elektronika w dwóch specjalizacjach. Są to Kurs EE.03 (dawniej Kurs E.6), czyli montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych, albo Kurs EE.22 (dawniej Kurs E.20) eksploatacja urządzeń elektronicznych. Można przy zapisie na kurs wybrać jedną specjalizację albo uczyć się obu równocześnie. Szkoły KKZ mają też wydany certyfikat ISO 9001:2015, co potwierdza jakość ich usług. Sam kurs trwa ponad 1000 godzin, z czego aż 160 przeznaczono na realizację praktyk zawodowych. Oznacza to, że na kursie uczymy się teorii, ale też musimy odbyć praktykę w zawodzie, dlatego uzyskane kwalifikacje będą bardziej wartościowe niż sama nauka z książek.