Kurs technik technologii żywności TG.02, TG.03, TG.04, TG.05, TG.06 i TG.17 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/198/technik-technologii-zywnosci-314403-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg02--tg03--tg04--tg05--tg06--tg17/src-BlogWrocław

Kariera technika technologii żywności w naszym kraju pozwala na wysokie zarobki oraz zadowolenie ze swojego codziennego życia zawodowego. Na tym kierunku można zapoznać się z wieloma tajnikami produkcji artykułów spożywczych, a także istnieje możliwość dowiedzenia się, jak planować i organizować, nadzorować proces ich wytwarzania. Zdobycie niezbędnej wiedzy z tego zakresu jest niezwykle ważne. Dla przyszłego technika istotne będzie zdobycie wiedzy z zakresu właściwej eksploatacji oraz konserwacji nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w procesie produkcji żywności. Czy warto jednak podążać tą ścieżką?

Odpowiedź twierdząca na to pytanie nasuwa się sama, gdy spojrzy się uważnie na ostatnie działania podjęte przez Zespół Szkół KKZ. Już od wielu miesięcy toczyły się prace, które miały na celu stworzenie nowej formy edukacji, która zniwelowałaby problem z niedostatkiem osób wykształconych na stanowisko technika technologii żywności. Specjaliści z tej placówki oświatowej stworzyli internetowy kurs technik technologii żywności, który pozwala na rozpoczęcie nauki o każdym czasie, w dowolnym momencie roku kalendarzowego. Wystarczy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt komputerowy oraz opłacić abonament za usługę. Cena jest atrakcyjna, zważywszy, że w tym przypadku nie będą poniesione koszty dojazdu, zakwaterowanie czy wyżywienie, z czym dużo środków tracą na tym kursanci uczęszczający do ośrodka stacjonarnego. Jak widać, może być bardziej komfortowo i taniej. Zwłaszcza, że metoda online to także brak konieczności zmiany swojego już wcześniej ustalonego harmonogramu zajęć. Można jednocześnie uczestniczyć w praktykach zawodowych. Z tej wiadomości ucieszy się każda osoba, której nie udało się wziąć udziału w stacjonarnym szkoleniu, które na przestrzeni stycznia i lutego odbywało się na terenie Wrocławia.

Pełne poparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej, wysoka zdawalność w kontekście egzaminów OKE, a także coraz większe zainteresowanie ze strony pracodawców wobec kształconych absolwentów, to sprawy, które pozwalają jeszcze bardziej podkreślić renomę Zespołu Szkół KKZ. Wzrost popularności innowacyjną formą nauki, jaką jest internetowy kurs technik technologii żywności nikogo nie dziwi. To właśnie teraz do edukacji przystąpiły osoby, które wcześniej nie mogły znaleźć wolnej chwili na swój własny rozwój. Teraz nie ma już wymówek i można ruszyć śmiało tą ścieżką zawodową. Możliwe, że już wkrótce Polska będzie stała technikami technologii żywności, co pozwoli na pracę takich osób na terenie całej Europy i kształcenie przyszłych specjalistów.