Technik informatyk kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/191/technik-informatyk-351203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee08--ee09/src-BlogKwalif

Bez krzty wątpliwości można powiedzieć, że zawód informatyka jest jednym z najbardziej bezpiecznych pod względem wysokich zarobków i pewnego stanowiska. Jest to poniekąd konsekwencja rozwoju infrastruktury technologicznej w niemal każdym przedsiębiorstwie. Niezależnie od charakteru usług wykorzystuje się systemy komputerowe oraz oprogramowanie do zarządzania głównymi aspektami firmy. I to zarówno w ramach gromadzenia danych lokalnie i z użyciem sieci internetowej.

Stąd zapotrzebowanie na informatyków specjalizujących się w różnych dziedzinach obsługi, diagnozowania, naprawiania sprzętu, a także tworzenia treści multimedialnych będzie stale rosnąć tak, jak ich wynagrodzenie. Jeśli więc szukasz dobrze płatnej pracy i stabilnego zatrudnienia, to powinieneś zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Można je uzyskać w szkołach policealnych, czy też na kursach stacjonarnych, ale jest to wiedza okupiona dużymi wydatkami i poświęceniem mnóstwa wolnego czasu. Bywa i tak, że jest go zbyt mało, by pozwolić sobie na wyjazd do szkoły w trakcie dwutygodniowych zjazdów lekcyjnych. Znają to doskonale osoby aktywne zawodowo oraz studenci. Jak pogodzić więc swoje obowiązki z chęcią podniesienia lub zmiany kwalifikacji?

O wiele lepszym rozwiązaniem są kursy e-learningowe prowadzone w trybie online. Organizuje je m.in. Zespół Szkół KKZ, który specjalizuje się w kwalifikacyjnych kursach zawodowych. W przypadku tej instytucji możemy mieć pewność, że poziom edukacji stoi tu na naprawdę wysokim poziomie. Świadczą o tym przyznane Szkołom KKZ certyfikat ISO, zgodność z wymogami edukacyjnymi MEN, a także obecność szkoły na oficjalnej liście placówek i instytucji oświaty działających w Polsce.

Co istotne, w Zespole Szkół KKZ mamy możliwość wyboru realizowania konkretnych kwalifikacji. Podczas zapisywania się na kurs technik informatyk możemy zrealizować pełne szkolenie online, wykonując jedną lub obydwie kwalifikacje zawodowe: montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci – Kurs EE.08, a także programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych – Kurs EE.09. Są to oczywiście kwalifikacje zgodne z nowym programem nauczania, który zastąpił stary format kursu na technika informatyka (Kurs E.12, Kurs E.13 i Kurs E.14).

Osoby, które pomyślnie zaliczą etap kursu technik informatyk otrzymają kwalifikacje zawodowe zgodne z Rozporządzeniem MEN. Tym samym zaliczony kurs pozwala podejść do egzaminu OKE i zdobyć dyplom oraz tytuł Technika informatyka. Jest on wymagany względem wykonywanej pracy i świadczonych usług.