Kurs technik mechanik MG.17, MG.19, MG.20 i MG.24 (dawniej M.17, M.19, M.20 i M.44

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/216/technik-mechanik-311504-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg17--mg19--mg20--mg44/src-BlogTechMech

Praca w zawodzie mechanika może nie wydawać się na pierwszy rzut oka atrakcyjna. Ale jeśli przyjrzymy się, ile na rynku pracy jest ofert dla osób mających kwalifikacje jako technik mechanik, albo gdy sprawdzimy średnie zarobki mechanika to można zauważyć, że jest to ciekawy i przyszłościowy zawód. Bardzo wiele osób zmienia branżę, czy nawet główne kierunki zawodowe, ponieważ albo trafia na redukcję zatrudnienia, albo zwyczajnie czuje, że „to nie to”. Obecnie bardzo łatwo można zmienić kwalifikacje zawodowe. Co zrobić, aby zostać technikiem mechanikiem?

Można zapisać się na kurs technik mechanik Kurs MG.17, Kurs MG.19, Kurs MG.20 i Kurs MG.24 (dawniej Kurs M.17, Kurs M.19, Kurs M.20 i Kurs M.44) do Zespołu Szkół KKZ. Jak widać na jednym kursie można wybrać między aż czterema kwalifikacjami zawodowymi. Ale uwaga! Można wybrać tylko jedną albo dwie, jeśli tylko zależy nam na zdobyciu kilku tytułów zawodowych na raz. Taki kurs pozwoli na nabycie wiedzy z zakresu, który nas interesuje, a jednocześnie dobrze przygotuje nas do egzaminu przed OKE, który trzeba zdać, aby dostać tytuł technika.

W Zespole Szkół KKZ dostępne są kwalifikacje zawodowe przypisane do technika mechanika jak: Montaż i obsługa maszyn i urządzeń (MG.17, dawniej M.17) albo Użytkowanie obrabiarek skrawających (MG.19, dawniej M.19), albo Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi (MG.20, dawniej M.20) oraz kwalifikację Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń (MG.44, dawniej M.44). A zatem można jednocześnie zapisać się na przykład na kwalifikację MG.17 i MG.44, aby uzupełnić swoją fachową wiedzę i mieć dwie kwalifikacje, które pozwolą na pracę z maszynami.

Oczywiście mogą pojawić się wątpliwości czy taki kurs wystarczy. Warto wiedzieć, że Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej i realizuje podstawę programową zgodną z wymogami MEN. Oznacza to, że jest to placówka przygotowana do prowadzenia zajęć dla techników mechaników i zrealizowany program dobrze przygotuje takie osoby do wykonywania pracy czy też zdawania państwowego egzaminu na tytuł technika.

Zachodzi jednak bardzo ważna różnica w porównaniu do szkół stacjonarnych oferujących szkolenie techniczne. Przykładowo w 2-letnich szkołach policealnych materiał jest rozłożony na dwa lata nauki i nie ma możliwości skończyć nauki ani wcześniej, ani później. A na kursie mamy narzucone na przykład dla technika mechanika kilkaset godzin kształcenia ogólnego, a dla kwalifikacji montera kolejne ponad 400 godzin nauki i aż 160 godzin praktyk zawodowych, które można realizować kiedy chcemy. Ucząc się na kursie online to my decydujemy czy skończymy kurs za 8 miesięcy czy za półtora roku i nie musimy czekać aż cała grupa go ukończy.