Technik administracji zarobki

Technik administracji zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/246/technik-administracji-334306-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au68/src-BlogZarobki

Wiele osób wybiera szkołę, studia wyższe i zawód ze względu na wysokie zarobki, jakie będzie można w nim uzyskać. Jednak wbrew pozorom są też zawody, które można posiąść bez konieczności studiowania na uniwersytecie. Jednym z nich jest technik administracji. Oczywiście, aby zostać technikiem trzeba się uczyć administracji oraz zdać egzamin przed CKE, po którym uzyskamy tytuł technika. Aczkolwiek można to zrobić w ramach nauki w szkole średniej albo w 2-letniej szkole policealnej, jednak nie są to najlepsze z możliwych sposobów na uzyskanie wartościowych kwalifikacji. Te można zdobyć jeszcze szybciej zapisując się na kurs technik administracji Kurs AU.68 (dawniej Kurs A.68), który prowadzi między innymi Zespół Szkół KKZ w formie zajęć online. Na takim kursie już w kilka miesięcy można zdobyć nowy zawód.

Jednak pozostaje pytanie czy jest on atrakcyjny finansowo. Technik administracji zarobki osiąga dość dobre. Mediana wynagrodzenia miesięcznego w tym zawodzie to 3627 złotych brutto. Ale co 4 technik administracji może liczyć na wynagrodzenie rzędu 4500 złotych brutto. Zatem można powiedzieć, że zarobki są bardzo dobre. Jeszcze lepsze w tym zawodzie jest to, że można pracować w praktycznie każdej firmie. A także w instytucjach państwowych. Oznacza to szerokie możliwości znalezienia pracy oraz dobrą ścieżkę kariery zawodowej.

Ale czy faktycznie wystarczy kurs, aby zdobyć takie kwalifikacje? Trzeba powiedzieć sobie jasno, że kwalifikacyjny kurs zawodowy dla technika administracji w wersji online nie jest gorszy od nauki stacjonarnie. Po pierwsze zapisując się do Szkół KKZ, zapisujemy się na kurs organizowany przez jednostkę, która ma wydany certyfikat jakości ISO 9001:2015. Po drugie Szkoły KKZ spełniają wymagania MEN i realizują podstawę programową zgodną z wytycznymi Ministra. Dlatego można mieć pewność, że wiedza, której nabywa się na kursie jest tej samej jakości co, wiedza ze szkół stacjonarnych.

Po prostu uczymy się w innej formie. Co jest też bardzo korzystne. Dostępna jest tu specjalizacja AU.68 (czyli dawne A.68) – obsługa klienta w jednostkach administracji. Sama nauk i obowiązkowe praktyki zawodowe obejmuje przeszło 1000 godzin. Jednak samodzielnie można zaplanować, ile czasu poświęcimy na naukę jednorazowo, czy nawet w jakie dni będziemy się uczyć. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które uczą się w innej szkole czy aktywnie pracują zawodowo, a technika administracji to dla nich kolejny zawód.

Wiele osób też lubi uczyć się samemu, ponieważ wtedy może stworzyć odpowiednie warunki do nauki. Być może ktoś lubi się uczyć słuchając muzyki, co w tradycyjnych szkołach jest niedopuszczalne. A ucząc się w ramach kursu online z powodzeniem można to robić. Dzięki temu sama nauka będzie też bardziej efektywna.