Technik administracji kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/246/technik-administracji-334306-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au68/src-BlogKwalifikacje

Warto mieć kwalifikacje technika lub nawet specjalisty, ponieważ to daje o wiele więcej szans na zatrudnienie. Wbrew pozorom obecnie na rynku pracy pojawia się dużo więcej ofert dla osób z tytułem technika niż dla tych, co ukończyli studia wyższe. Dlaczego? Otóż, aby mieć tytuł technika trzeba zdać egzamin państwowy przed CKE. Egzamin składa się z dwóch części i rzetelnie potwierdza wiedzę. Aby go zdać trzeba uzyskać co najmniej 75% z części praktycznej i 50% z części teoretycznej. Oznacza to, że technicy po zdaniu egzaminu mają bardzo wysoki poziom wiedzy, z naciskiem na praktykę. Dlatego takie osoby są coraz chętniej przyjmowane do pracy.

Obecnie bardzo popularnym zawodem jest technik administracji, ponieważ osoba umiejąca wykonywać tę pracę znajdzie zatrudnienie w wielu, różnych przedsiębiorstwach, a także w instytucjach państwowych. Zatem jest to zawód pożądany ze względu na mnogość ofert pracy dla pracowników działów administracji. Technik administracji kwalifikacje może nabyć na przykład w specjalizacji AU.68 (dawniej A.68), czyli obsługa klienta w jednostkach administracji.

Wbrew pozorom nie trzeba się zapisywać do technikum jako do szkoły średniej, aby zdobyć ten zawód. A nawet nie trzeba kończyć 2-letniej szkoły policealnej. Można kwalifikacje zdobyć o wiele szybciej! Wystarczy zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy właśnie o kierunku technik administracji. Takie kursy realizowane są w Zespole Szkół KKZ za pośrednictwem platformy e-learningowej. Ale co najważniejsze są one przygotowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową wyznaczaną przez MEN. Oznacza to, że każdy kurs, w tym dla techników administracji jest sprawdzany przez Ministra, a program wedle którego się na nim uczymy, nawet jeśli jest to kurs online, musi być także zaaprobowany przez MEN. Z tego powodu można mieć pewność, że kurs będzie wystarczający, aby zdobyć nowy zawód, a do tego zdać egzamin w CKE. Oczywiście przystąpienie do egzaminu nie jest obowiązkowe! Ale po prostu warto to zrobić, aby mieć nie tylko certyfikat ukończenia kursu, ale i tytuł technika.

Szkoły KKZ mają też wydany certyfikat ISO 9001:2015, co poświadcza wysoką jakość usług. Sam kurs dostępny jest zaraz po zapisie na platformie e-learningowej. Nie trzeba więc czekać aż zbierze się grupa osób, ponieważ uruchamiany jest on indywidualnie. W razie problemów z poruszaniem się po materiałach kursowych można uzyskać pomoc. Sam kurs nie jest trudny w obsłudze i poradzi z nim sobie każda osoba. Natomiast materiały można przeglądać dowolną ilość razy w trakcie nauki na kursie. Zatem, jeśli o czymś zapomnimy, można jeszcze do tego wrócić zanim zakończymy całą naukę. Pozwala to uczyć się bardziej efektywnie.