Technik ochrony fizycznej osób i mienia kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/218/technik-ochrony-fizycznej-osob-i-mienia-541315-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ms03/src-BlogKwalif

W każdym zawodzie warto uzyskać nie tylko doświadczenie praktyczne, ale też kwalifikacje zawodowe wydane na dokumentach zgodnych ze wzorem Ministra Edukacji Narodowej. Wypełniając kwestionariusz w nowym miejscu pracy zwykle trzeba wpisać ukończone szkoły oraz kursy czy też wymienić inne kwalifikacje zawodowe jakie posiadamy. Wiele firm rekrutuje też pracowników na bazie przedstawionych kwalifikacji wpisanych w życiorysie lub w liście motywacyjnym. Warto więc nawet dopiero szukając pierwszej poważnej pracy już mieć konkretny zawód lub dodatkowe kwalifikacje, które uczynią nas atrakcyjnym pracownikiem dla każdego pracodawcy.

Jednym z chętniej wybieranych zawodów jest praca w ochronie. Obecnie oprócz firm prywatnych, które specjalizują się w ochronie fizycznej osób i mienia można też otrzymać zatrudnienie w instytucjach publicznych. Jednak oprócz spełnienia kryteriów minimalnego wieku oraz potwierdzenia o byciu niekaranym warto tez mieć kwalifikacje technik ochrony fizycznej osób i mienia. Co nam daje taki zawód? Po pierwsze duży zakres wiedzy. Po drugie już podczas nauki praktykę w zawodzie. A po trzecie z tytułem zawodowym łatwiej dostaniemy pracę.

Wcale nie trzeba iść do szkoły na kilka lat, aby zdobyć te kwalifikacje. Obecnie można z powodzeniem zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy w kierunku technika. Na takim kursie technik ochrony fizycznej osób i mienia może otrzymać kwalifikację Kurs MS.03 (dawniej Kurs Z.3), czyli w zakresie ochrona osób i mienia. Dlaczego akurat kurs? Warto sobie powiedzieć jasno, że aby uzyskać tytuł technika trzeba zdać państwowy egzamin w OKE. Wszystkie szkoły czy kursy służą temu, aby taki egzamin zdać bez problemu i uzyskać kwalifikacje zawodowe w jak najkrótszym czasie. Dlatego warto wybrać naukę przez Internet, ponieważ jest t bardzo wygodne rozwiązanie, z którego mogą korzystać nawet osoby już pracujące zawodowo czy też uczące się w trybie dziennym na innym kierunku.

A właśnie kurs organizowany przez Zespół Szkół KKZ umożliwia zdobycie wiedzy potrzebnej do wykonywania tego zawodu nawet w trzy miesiące. Zapisując się do Szkół KKZ uczymy się na kursie online co oznacza, że sami decydujemy ile czasu dziennie poświęcimy na naukę. A same Szkoły KKZ spełniają wymagania Ministra Edukacji Narodowej zatem ich program nauczania jest zgodny z podstawą programową. Mimo, że uczymy się przez Internet to realizujemy zakres materiału zgodny z wyznaczonym programem przez MEN, tak jakby to było w szkole średniej technicznej. Ponadto w programie są też praktyki zawodowe. Ale nie potrzebujemy na to lat, a jedynie kilka miesięcy. Zespół Szkół KKZ posiada też certyfikat jakości ISO 9001:2015.