Kurs Technik Usług Kosmetycznych AU.61 i AU.62 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/199/technik-usług-kosmetycznych-514207-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au61--au62-/src-BlogWrocław

W ciągu ostatnich lat zawód taki jak technik usług kosmetycznych zyskał bardzo dużo na swojej popularności. Wynika to niewątpliwie z faktu, że Polacy coraz chętniej dbają o swoje zdrowie i właściwy wygląd, a przy tym coraz częściej korzystają z usług profesjonalistów. Jest to ważna wiadomość dla wszystkich osób z branży – ponieważ daje dobre perspektywy dalszej pracy i możliwość rozwoju, a także dla tych osób, które dopiero chcą kształcić się w tym kierunku i rozpocząć swoją przygodę w zawodzie. Pracy w tym zawodzie z pewnością nie zabraknie.

Aby móc pracować na stanowisku technika usług kosmetycznych niezbędne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia oraz posługiwanie się tytułem zawodowym, który można uzyskać poprzez uczestnictwo w specjalistycznym kursie kwalifikacyjnym. W ostatnim czasie (na przełomie listopada i grudnia) kurs technik usług kosmetycznych realizowany był między innymi na terenie Wrocławia. Z oferty szkolenia skorzystało wtedy wiele osób. Wszystkie osoby, które jednak nie miały wtedy możliwości zapisania się i uczestnictwa, zachęca się do skorzystania z kursu internetowego realizowanego przez Zespół Szkół KKZ (podmiot wpisany do ewidencji szkół realizujących profesjonalne szkolenia zawodowe).

Kurs prowadzony jest online z wykorzystaniem panelu e-learningowego i zapewnia wysoką jakość kształcenia. Ze względu na swobodną możliwość dopasowania trybu i sposobu nauki do indywidualnych preferencji każdego z uczestników, kurs charakteryzuje się wysoką efektywnością. W trakcie kursu poruszane są zarówno treści teoretyczne, jak i praktyczne związane z wykonywaniem zawodu i świadczeniem usług kosmetycznych. Uczestnictwo w kursie uprawniającym do uzyskania tytułu technika usług kosmetycznych pozwala na zdobycie kwalifikacji zawodowych określonych według nowej podstawy programowej (Kurs AU.61 i Kurs AU.62, dawniej Kurs A.61 i Kurs A.62).Dzięki temu każda osoba po kursie może rozpocząć pracę (zatrudniając się u kogoś) lub założyć własną działalność oraz salon kosmetyczny.

Kurs technika usług kosmetycznych realizowany przez Szkoły KKZ posiada certyfikaty ISO, które są potwierdzeniem profesjonalizmu oraz dbałość o wszelkie aspekty merytoryczne omawianego materiału, a prowadzone zajęcia są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz posiadają pozytywne rekomendacje tej instytucji. Dzięki temu każda osoba, która zdecyduje się na uczestnictwo w kursie, może mieć pewność, że dostanie wszystko to, co najlepsze, a dzięki szkoleniu poszerzy swoje kwalifikacje zawodowe oraz posiadane umiejętności, co z pewnością okaże się przydatne w dalszym rozwoju kariery zawodowej.