Technik usług pocztowych i finansowych zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/219/technik-uslug-pocztowych-i-finansowych-421108-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au66--au67/src-BlogZarobki

Z czym kojarzy się praca technika usług pocztowych i finansowych? Zdecydowanie większość osób odpowie, że z pracą w pocztowym okienku i nie jest to zła odpowiedź. Ale taki technik może odpowiadać nie tylko za pracę przy przyjmowaniu i wydawaniu przesyłek! Dla technika usług pocztowych i finansowych przewidziano dwie kwalifikacje. Pierwsza to Kurs AU.66 (dawniej Kurs A.66) to świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego. Druga to Kurs AU.67 (dawniej Kurs A.67) to wykonywanie zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych w usługach pocztowych i kurierskich. Oznacza to, że można wykonywać bardzo różne zadania nie tylko pracując w państwowej instytucji, ale też w prywatnych firmach zajmujących się przesyłkami.

Dla wielu osób ważne są zarobki oferowane w danym zawodzie, aby zdecydować, czy chcą się go uczyć lub też zmienić kwalifikacje zawodowe na nowe. Co ciekawe technik usług pocztowych i finansowych zarobki ma na różnych poziomach i wszystko zależy od konkretnego stanowiska pracy.

Można jednak powiedzieć, że Poczta Polska wprowadziła minimalne wynagrodzenie na poziomie 2500 złotych brutto (czyli wyższym niż minimalne zasadnicze wynagrodzenie regulowane ustawą). A także dla tzw. dostawców prowadzących samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony w kwocie minimum 3200 złotych brutto. Jednak to nie wszystko! Wypłacane są także dodatki jak premia czasowo-jakościowa 273 złote miesięcznie, dodatki stażowe i premia roczną. Warto też wiedzieć, że w latach 2016-2018 pensje na poczcie były podwyższane już 6 razy! Także w innych przedsiębiorstwach zajmujących się przesyłkami można otrzymać pensję o wiele wyższą niż ustawowe minimum. Tak zwani kurierzy nie rzadko zarabiają 4-5 tysięcy złotych brutto na miesiąc.

Jak najbardziej jest to więc opłacalny zawód i ciekawe miejsce pracy. Ale jak zdobyć takie kwalifikacje? Warto zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy dla techników usług pocztowych i finansowych. Można go zrobić online w Zespole Szkół KKZ. Dlatego też po pierwsze można na kurs zapisać się w dowolnym dniu bez czekania na początek roku szkolnego, a także można uczyć się w elastycznych godzinach. Jeżeli pasuje nam nauka o 6 rano to o tej godzinie włączymy kurs i zaczniemy się uczyć. Jest to bardzo wygodna forma nauki, która idealnie nada się też dla osób pracujących zawodowo lub uczących się w trybie dziennym.

Szkoły KKZ oferują kursy zgodne z podstawą programową wyznaczaną przez MEN. A ponadto mają certyfikat ISO 9001:2015, który świadczy o wysokiej jakości usług. Dlatego warto właśnie tutaj zapisać się na kurs, aby mieć pewność, że poziom nauczania jest wysoki, a sam kurs spełnia wymogi MEN.