Kurs technik usług fryzjerskich AU.21 i AU.26 (dawniej A.19 i A.23)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/224/technik-uslug-fryzjerskich-514105-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au21-au26/src-BlogUsłFryz

Technik usług fryzjerskich to idealny zawód dla wszystkich osób, które chcą czerpać dużą satysfakcję ze swojej pracy oraz lubią pracę z bezpośrednim kontaktem z klientem. Aby móc rozpocząć karierę w branży fryzjerskiej niezbędne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia. Kwalifikacje zawodowe można uzyskać poprzez uczestnictwo w profesjonalnym w kursie zawodowym, który dostępny jest w ofercie wielu szkół i podmiotów realizujących szkolenia. Z szerokiej gamy placówek edukacyjnych niewątpliwie wyróżnia się Zespół Szkół KKZ, który od wielu lat jest prawdziwym liderem, jeśli chodzi o szkolenia zawodowe.

Kurs technik usług fryzjerskich realizowany przez Szkoły KKZ jest profesjonalnym kursem internetowym, który pod kątem teoretycznym i praktycznym przygotowuje do sprawowania zawodu. Kurs pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe które według nowej podstawy programowej określane są kodem Kurs AU.21 i Kurs AU.26 oraz dotyczą takich umiejętności, jak wykonywanie zabiegów fryzjerskich oraz projektowanie fryzur. Dawniej według starej podstawy programowej odpowiednio kwalifikacje określone były kodami kwalifikacji Kurs A.19 i Kurs A.23.

Program szkolenia na technika usług fryzjerskich przygotowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów oraz obejmuje wszystkie zagadnienia związane z praktycznym i teoretycznym przygotowaniem do zawodowych obowiązków, jak na przykład strzyżenie włosów damskich, męskich i dziecięcych; wykonywanie fryzur okolicznościowych; koloryzacja i ondulowanie włosów czy prowadzenie i zarządzanie salonem fryzjerskim. Dokładne omówienie teoretycznych i praktycznych aspektów wykonywania zawodu gwarantuje kompleksowe przygotowanie każdego uczestnika kursu do pracy w branży.

Wysoką jakość kształcenia potwierdza między innymi patronat nad kursem Ministerstwa Edukacji Narodowej (kurs realizuje określoną ustawą podstawę programową), certyfikaty nadane szkole (m.in. certyfikat ISO) oraz fakt, że Szkoły KKZ wpisane są do ewidencji profesjonalnych podmiotów oświatowych i placówek edukacyjnych.

Jak zostało to już wspomniane na początku kurs na technika usług fryzjerskich jest szkoleniem internetowym, co jest bardzo wygodną formą kształcenia dla wszystkich kursantów, ponieważ umożliwia swobodne pogodzenie nauki z innymi obowiązkami i życiem prywatnym. Dzięki trosce o jakość kształcenia, szkolenia internetowe tego typu są tak samo wartościowe jak typowe kursy stacjonarne – dzięki swojej formie pozwalają jednak zaoszczędzić dużo czas i skrócić czas potrzebny na naukę nawet o ponad rok, w porównaniu do szkół policealnych. Nauka w trakcie kursu realizowanego przez Szkoły KKZ przeciętnie trwa tylko kilka miesięcy zamiast 2 lat, jak to jest w szkołach stacjonarnych.