Blacharz kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/330/blacharz-721301-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg25/src-BlogKwalif

Zawód blacharza w Polsce od wielu lat nie jest w sposób wystarczający obsadzany. Dlaczego? Profesja ta wymaga prawdziwych specjalistów, a osoby młode coraz częściej decydują się na pracę innego rodzaju, nie widząc perspektyw w przypadku objęcia stanowiska blacharza. Skąd takie przekonanie? Trudno to wyjaśnić, lecz osoby z tej branży wolą nie myśleć, co może być za kilka lat. Obawy są uzasadnione, a na horyzoncie jak do tej pory nie było widać możliwości rozwiązania tej niepokojącej sytuacji. Zdobycie wymaganych kwalifikacji blacharza nie jest w żaden sposób ograniczone, wiele placówek oferuje szkolenia w tym zakresie, a także wystawia dokumenty świadczące o legalności posiadanych umiejętności.

Jednak stosunkowo niedawno doszło do pewnego rodzaju przełomu. Otóż na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie, które ma powstrzymać tendencję spadkową, jeśli chodzi o stopień zatrudnienia na stanowisku blacharza. Otóż silny gracz wśród placówek edukacyjnych, jakim jest Zespół Szkół KKZ powołał specjalny sztab, który miał zająć się stworzeniem innowacyjnej formy nauczania. Efekt okazał się niebywały, stworzono internetowy kurs blacharza (Kurs MG.25 – wykonywanie i naprawa elementów, wyrobów oraz pokryć z blachy), co sprawia, że wiele problemów znika w mgnieniu oka. Otóż przede wszystkim ten sposób zdobycia kwalifikacji nie wymaga na osobach podejmujących się wyzwania wychodzenia praktycznie z domu! Wszystko odbywa się drogą elektroniczną, a dodatkowo nie wymaga to wysokiej klasy sprzętu multimedialnego. Platforma edukacyjna jest dostępna po opłaceniu abonamentu, na niej znajdują się wszelkie niezbędne materiały, których opanowanie sprawi, że egzamin o uzyskanie tytułu zawodowego nie będzie stanowił żadnej przeszkody.

Bez konieczności wyjazdów, opłacania pobytu w hotelu czy wyżywienia można rozwijać swoje umiejętności. Zespół Szkół KKZ to renomowana marka wśród instytucji oświatowych w naszym kraju, poświadcza ten fakt samo Ministerstwo Edukacji Narodowej. To nie przedsiębiorstwo, a jednostki, które działają na tych samych prawach co szkoły publiczne. Dodatkowo świadczą wszelkie usługi na najwyższym możliwym poziomie, o czym świadczy certyfikat ISO. Nie należy pomijać faktu, że Szkoły KKZ wystawiają dokumenty o zdobytych kwalifikacjach na tych samych drukach co jednostki stacjonarne. Komfort nauki z domu pokrywa się także z praktykami zawodowymi, które można realizować praktycznie w tym samym czasie, to w żaden sposób nie koliduje ze sobą. Także dotychczas powzięte obowiązki nie pójdą w odstawkę. Pracodawcy już zacierają ręce na nową falę blacharzy, którzy swoim umiejętnościami i zdobytymi doświadczeniami zapełnią rynek pracy w naszym kraju, kto wie, może w dalszej perspektywie także na arenie międzynarodowej.