Kurs blacharz MG.25 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/330/blacharz-721301-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg25/src-BlogWrocław

Czy zawód blacharza należy do profesji wymierających na polskim rynku pracy? Młodzi ludzie coraz mniej chętnie chcą się uczyć blacharskiego fachu. Niestety ten zawód znajduje się na prostej drodze do znalezienia się na liście zawodów ginących. Niezbyt dobrze wypada ta sytuacja na tle pozostałych fachów rzemieślniczych. Młodzi ludzi chcą bardziej pracować za biurkiem, przy komputerze. Deficyt rodzimych blacharzy to bolączka naszego krajowego rynku pracy. Zawód ten przeżywa już od kilku lat wyraźny kryzys i bezskutecznie jak do tej pory radzono sobie z nim. Uprawnienia do szkolenia uczniów posiada wiele jednostek egzaminacyjnych, oświatowych, ale większość z nich nie jest w stanie otworzyć grupy osób, które chciałyby w przyszłości zajmować się obróbką blachy. Polacy obawiają się, że ten zawód wymrze, a cenne umiejętności zostaną nieprzekazane nikomu, w ten sposób zanikną w społeczeństwie.

Z fatalnej sytuacji na rynku pracy w porę zdał sobie sprawę Zespół Szkół KKZ, który dzięki odpowiedniej reakcji zdołał zebrać najwybitniejszych fachowców w tej profesji. Otóż po wielomiesięcznych dyskusjach i pracach została wprowadzona na rynek pracy nowa, innowacyjna metoda nauczania. Otóż stworzono internetowy kurs blacharza, który dokładnie pokrywa się z obecnie obowiązującymi uprawnieniami oznaczonymi symbolem Kurs MG.25, oznacza to wykonywanie i naprawę elementów, wyrobów oraz pokryć z blachy. Wszystkie osoby z Wrocławia i okolic, które były zainteresowane kursem stacjonarnym, a z różnych przyczyn do niego nie przystąpiły mogę odetchnąć z ulgą. Otóż teraz z pewnością miejsca nie zabraknie, ani też czasu. Szkolenie w trybie online to wykorzystywanie postawionej na serwerze platformy edukacyjnej zawierającej wszystkie niezbędne materiały edukacyjne w formie cyfrowej.

Wystarczy zasiąść przed komputerem i zarejestrować się po uprzednim dokonaniu wpłaty. Może to nastąpić w dowolnym czasie, to samo dotyczy bieżącej nauki. To fantastyczna informacja dla tych wszystkich, którzy jak do tej pory nie zdecydowali się na podjęcie kroków ku zmiany swojego wykształcenia. Teraz nie będzie wymówek, gdyż czas z pewnością się znajdzie, a dodatkowo nie wpłynie to na wcześniejsze zobowiązania. Zespół Szkół KKZ jako renomowana placówka przez wiele lat wspierana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest na najlepszej drodze, aby uratować ten znajdujący się w nie najlepszej sytuacji zawód. Blacharzy nie zabraknie, jeśli w dalszym ciągu internetowy kurs będzie cieszył się takim powodzeniem jak dotychczas. Podjęcie się wprowadzenia tej innowacyjnej metody na rynek polski okazało się strzałem w dziesiątkę w wykonaniu Szkół KKZ!