Cukiernik kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/267/cukiernik-751201-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg04/src-BlogKwalif

Praca cukiernika daje mnóstwo przyjemności, ale przede wszystkim prawdziwym łasuchom. Jednak już pisząc zupełnie serio – to naprawdę ciężki kawałek chleba. Efekt końcowy to tylko wizualizacja wielu godzin spędzonych na przygotowaniach cukierniczego dzieła sztuki. Wydaje się, że wymarcie temu zawodowi zupełnie nie grozi, ponieważ jedzenie słodyczy, wyprawianie uroczystości, gdzie nieodłącznym elementem jest estetycznie wykonany wypiek – nigdy się nie zakończy. Jednak cukierników wypiekających ciasta, ciastka i inne słodycze wciąż brakuje na polskim rynku pracy. Przetwórstwo produktów żywnościowych wymaga naprawdę wielu rąk do pracy. Z tym faktem trudno się nie zgodzić, zwłaszcza, że każdy z tortów nie jest czynnością trwającą kilka minut, a wręcz przeciwnie – wiele godzin.

Z trudów o ubieganie się o tytuł zawodowy cukiernika zdają sobie sprawę specjaliści pracujący dla Zespołu Szkół KKZ. To zrzeszenie kilku podmiotów, które działają na tych samych prawach co szkoły publiczne. Po kilkumiesięcznych debatach, konsultacjach z najwybitniejszymi polskimi cukiernikami doszli do wniosku, że na rynku powinna pojawić się oferta internetowego kursu cukiernika (Kurs TG.04 – Produkcja wyrobów cukierniczych). Tak też się stało, od kilku miesięcy młodzi Polacy, którzy chcą zostać cukiernikami mogą bez wychodzenia z domu rozpocząć naukę w celu zdobycia tytułu zawodowego. Nie da się ukryć, że to o wiele bardziej komfortowa i ekonomiczna forma nauki. Dlaczego? Nie wymaga nawet wychodzenia z domu, gdyż wystarczy o dowolnej porze dnia i nocy włączyć platformę edukacyjną, na której zamieszczone zostały wszelkie materiały zawierające informacje na temat działalności jako cukiernik. Zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym można krok po kroku opanować sztukę tego fachu. Ta innowacyjna forma nauki szybko zyskała uznanie w oczach władz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poza tym Zespół Szkół KKZ został wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych, co umożliwia osobom wymagającym wsparcia finansowego ubieganie się o dofinansowanie przez Urząd Pracy.

Warto też zaznaczyć, że zdobycie tytułu zawodowego cukiernika nie będzie trwało dwa lata, a tak naprawdę może być skrócony do kilku miesięcy. Wszystko tak naprawdę zależy od rytmu nauki narzuconego przez kursanta. W przypadku online szkolenia na cukiernika nie istnieje pojęcie harmonogramu. Tutaj nie trzeba się spieszyć, warto z tego powodu spędzić nieco więcej czasu nad materiałem i przyswoić go w doskonałym stopniu. Pracodawcy niebawem będą mogli czerpać z korzyści jakie przyniesie internetowy kurs cukiernika. Zatrudnieni przez niego nowi cukiernicy będą doskonałym wsparciem każdego zespołu wypiekającego cudowne ciasta i inne słodycze.