Kurs Blacharz izolacji przemysłowych BD.02 (dawniej B.3)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/331/blacharz-izolacji-przemyslowych-721303-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd02/src-BlogBlachIzol

Izolacje przemysłowe to jedna ze specjalizacji zawodu blacharza. Do typowych zadań takiej osoby należy wykonywanie osłon oraz obróbek blacharskich, które wiążą się z pięcioma podstawowymi zakresami izolacji. Do nich zaliczamy izolacje termiczne ciepłochronne, izolacje zimnochronne, izolacje ogniochronne oraz izolacje instalacji technicznego wyposażenia budynków. Każdy z tych zakresów wymaga odpowiedniego doświadczenia i wiedzy blacharza. Głównie wiąże się to z tworzeniem osłon dla konkretnych podzespołów. Do wykonywania tych wszystkich czynności konieczna jest umiejętność odczytywania i interpretowania szkiców, schematów oraz dokumentacji. Poza tym blacharz powinien mieć wykształconą zdolność rozróżniania maszyn, narzędzi blacharskich, wykonywania podstawowych operacji ślusarskich. Musi też opanować umiejętności wykonywania łączeń blach czy też przeprowadzania remontów konstrukcji blaszanych.

Zespół Szkół KKZ z racji konieczności wykształcenia osób na stanowisko blacharza izolacji przemysłowych postanowił wprowadzić na rynek innowacyjną usługę. Mianowicie chodzi o internetowy kurs blacharza izolacji przemysłowych Kurs BD.02 (dawniej Kurs B.3). Może do niego przystąpić każdy, kto potrafi obsługiwać komputer i posiada stałe łącze internetowe. Otóż tylko tyle wystarczy, aby móc zmienić swoje dotychczasowe życie zawodowe. Bez konieczności zmiany swojego codziennego harmonogramu zajęć można zdalnie nabywać umiejętności umożliwiających edukację i koniec końców zdobycie nowego tytułu zawodowego. Zespół Szkół KKZ to renomowana instytucja oświatowa, która od wielu lat wspierana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Świadczone przez nią usługi oznaczone są certyfikatem jakości ISO. Poza tym jednostka ta znajduje się w rejestrze instytucji szkoleniowych, co pozwala osobom bezrobotnym na złożenie wniosku w sprawie dofinansowania kursu zdalnego.

Placówki oświatowe wchodzące w skład Zespołu Szkół KKZ działają na tych samych zasadach, co szkoły publiczne. Z tym, że są w stanie zaoferować uzyskanie tytułu zawodowego w krótszym czasie niż ośrodki stacjonarne. Dlaczego? To tak naprawdę tylko w gestii kursanta jest to, po jakim okresie podejdzie do egzaminu końcowego. Narzucony przez samego siebie rytm nauki to komfort, ale także większa gwarancja wchłaniania wiedzy na temat zadań wykonywanych przez blacharza izolacji przemysłowych. Zwieńczający szkolenie test to koniec drogi po upragniony dokument poświadczający zdobyte wykształcenie. Jest drukowany na tych samych szablonach, co w przypadku szkół stacjonarnych. Pracodawcy także zainteresowali się tym źródłem pozyskiwania nowych pracowników. Stąd też przychylnym okiem spoglądają na osoby, które w ten sposób postanowiły wnieść nową jakość do swojego życia zawodowego. W żaden sposób osoba wykształcona przez Internet nie jest gorsza niż kursant, który uzyskał kwalifikacje w trybie stacjonarnym.