Cieśla kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/276/ciesla-711501-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd11/src-BlogKwalif

Niedawny kryzys finansowy wpłynął bardzo negatywnie na branżę budowniczą. Pomimo tych problemów firmy, które zajmują się stolarką budowlaną nie narzekają na nadmiar wolnych terminów. Zlecenia są, szansa na prężną działalność przedsiębiorstwa także. Warto wykształcić się i zdobyć tytułu zawodowy cieśli, gdyż to okazja do założenia własnej działalności. Warunki jakie musi spełnić cieśla, który chce rozpocząć funkcjonowanie swojej firmy, to posiadanie specjalistycznego sprzętu oraz działanie zgodnie z przeznaczeniem zarejestrowanego przedsiębiorstwa. Warto też zaznaczyć, że głównym warunkiem rozwijania własnego biznesu jest określenie ostatecznego kosztu konstrukcji, który zależy od wielu czynników. Wielkość zamówienia, stopień trudności jego realizacji oraz rodzaj zastosowanego drewna, to wszystko należy odpowiednio wycenić.

Wszystkie wcześniej wymienione rzeczy wymagają posiadania odpowiedniego wykształcenia i umiejętności. Nabycie ich w tej chwili nie stanowi trudności pod względem liczebności miejsc, które w swojej ofercie proponują kształcenie w zawodzie cieśli. Jednak głównym problemem są wszystkie bolączki cywilizacyjne, a mianowicie brak czasu i pieniędzy. Z tego też względu Zespół Szkół KKZ wpadł na genialny pomysł. Zrodził się on za sprawą powołania specjalnego zespołu, który miał na celu stworzenie nowej formuły nauki. Ta misja powiodła się, otóż w ciągu kilku miesięcy opracowano internetowy kurs cieśli (Kurs BD.11, dawniej Kurs B.15- Wykonywanie robót ciesielskich). To nauka za pośrednictwem komputera przy użyciu swojego własnego sprzętu. To rozwiązanie problemu związanego z brakiem czasu. Od tej pory kursant nie musi wyjeżdżać do stacjonarnego ośrodka szkoleniowego, ani też martwić się posiłki, wolny pokój hotelowy. Zespół Szkół KKZ kolejny raz nie zawiódł Polaków. Ministerstwo Edukacji Narodowej, które od wielu lat popiera działalność tej jednostki oświatowej może być znowu w pełni zadowolone. Nie dziwi certyfikat ISO nadany usłudze online szkolenia na stanowisko cieśli, ani też wpis do rejestru instytucji szkoleniowych. Ten ostatni fakt sprawia, że osoby bezrobotne mogą starać się o dofinansowanie kursu w lokalnych Urzędach Pracy.

Internetowe szkolenie w zawodzie cieśli to sposób także na walkę z czasem. Szkoły zawodowe proponują kształcenie, które trwa dwa lata. W tym przypadku nauka może zakończyć się już po kilku miesiącach. To wszystko zależy od rytmu edukacji danej osoby. Jeśli chodzi o kurs online cieśli to nie mamy do czynienia z harmonogramem, który narzucałby jakikolwiek deadline. Komfort, swoboda, w takich warunkach możliwe, że wykształcą się wybitni fachowcy. Pracodawcy już od pewnego czasu chętnie korzystają z usług osób, które zdobyły tytuł zawodowy przez Internet.