Krawiec kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/259/krawiec-753105-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au14/src-BlogKwalif

Zdobycie konkretnych kwalifikacji zawodowych jest bardzo ważne. Aby dostać dobrą pracę nie wystarczy ukończenie szkoły ogólnokształcącej. Bardzo dużo firm poszukuje specjalistów i osób z kwalifikacjami w konkretnym zawodzie. Jednym z bardzo poszukiwanych zawodów jest krawiec. Wbrew pozorom takie osoby nie trudnią się tylko drobnym przerabianiem nie pasujących ubrań, ale też mogą wykonać odzież wedle projektu czy pracować w wielu innych branżach. Ale jakie krawiec kwalifikacje zawodowe powinien posiadać? Przede wszystkim rzetelne.

Nie trzeba kończyć studiów w zakresie projektowania ubioru czy szkoły zawodowej. Można zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy dla krawców. Taki kurs organizuje Zespół Szkół KKZ. Sama szkoła spełnia wymagania MEN, ma wydany certyfikat jakości ISO 9001:2015, oraz prowadzi kursy zgodnie z podstawą programową dla danego zawodu. Same kursy realizowane są przez platformę elearningową, ale taka metoda nauczania jest także zgodna z Rozporządzeniem wydanym przez MEN. Po ukończeniu nauki na kursie otrzymamy odpowiednie Zaświadczenie, którego wzór jest również zgodny z Rozporządzeniem MEN. A na samym dokumencie potwierdzającym zdobycie kwalifikacji zawodowych nie ma żadnej adnotacji na temat tego, w jaki sposób był realizowany kurs.

Kursy prowadzone przez Internet obecnie zapewniają taki sam poziom szkolenia, co szkoły tradycyjne. Jednak ich przewagą jest możliwość zapisania się w dowolnej chwili bez konieczności czekania aż zacznie się nowy semestr. Dlatego, jeśli tylko pojawi się okazja, aby dostać pracę w tym zawodzie, a my szybko będziemy potrzebowali dodatkowych kwalifikacji, to taki kurs będzie najlepszym rozwiązaniem. Ponadto można się na nim uczyć w swoim tempie. Nikt nas nie pogania, aby szybciej skończyć materiał czy też tempo nie jest zbyt wolne. Ogólnie kurs przewidziany jest na 684 godziny nauki, ale można go skończyć nawet w dwa miesiące, jeśli tylko chcemy się intensywnie uczyć. Jeśli wolimy uczyć się wolniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby kurs ukończyć nawet w kilka miesięcy. Na kursie będziemy się uczyć kwalifikacji projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych AU.14 (dawniej A.71).

Gdzie można dostać pracę z taką specjalizacją? W bardzo wielu miejscach. Od małych zakładów usługowych, w których dokonuje się poprawki krawieckie, po duże firmy odzieżowe, gdzie szyje się serie produktów. Także można dostać pracę w teatrach, i na planach filmowych, gdzie potrzebne są kostiumy lub dopasowanie gotowych ubrań do sylwetek aktorów. Mając specjalizację z projektowania można także pracować z polskimi firmami zajmującymi się szyciem odzieży streetwear czy samemu otworzyć pracownię.