Mechanik Pojazdów Samochodowych zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/201/mechanik-pojazdow-samochodowych-723103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg18/src-BlogZarobki

Praca jako mechanik pojazdów samochodowych z pewnością jest bardzo ciekawa oraz satysfakcjonująca. Nie jest to jednak zawód, w którym bez problemu poradzi sobie każdy. Niezbędne jest przede wszystkim pasja oraz zainteresowania związane z samochodami, co w połączeniu z rzetelną wiedzą i umiejętnościami może dać bardzo dobre warunki finansowe.

Zarobki mechanika pojazdów samochodowych uzależnione są oczywiście od posiadanych kwalifikacji i doświadczenia w branży, a także od miejsca zatrudnienia. Dobry mechanik samochodowy może zarabiać nawet kilka tysięcy złotych na rękę. Praca jako mechanik pojazdów samochodowych daje bardzo szerokie perspektywy – osoba wykwalifikowana w tym kierunku może znaleźć pracę w różnych miejscach, na przykład w zakładach produkcyjnych, w salonach sprzedaży samochodów, w stacjach diagnostycznych i stacjach obsługi pojazdów oraz w warsztatach samochodowych zajmujących się naprawą oraz wymianą części.

Trzeba jednak pamiętać, że praca mechanika nie należy do najłatwiejszych – dlatego też od osób zatrudnionych na takich stanowiskach wymaga się posiadania określonych kwalifikacji zawodowych. Wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne można w łatwy sposób zdobyć na specjalistycznych kursach kwalifikacyjnych. Wśród podmiotów zajmujących się realizacją takich kursów, na tle innych niewątpliwie wyróżnia się Zespół Szkół KKZ, który w swojej ofercie posiada kurs na mechanika pojazdów samochodowych realizowany w formie kursu internetowego, czyli tak zwanego szkolenia online. Jest to bardzo wygodna forma kształcenia, którą charakteryzuje duża efektywność nauki (potwierdzona m.in. certyfikatem ISO).

Szkoły KKZ są wpisane do ewidencji profesjonalnych ośrodków szkoleniowych, dlatego też w trakcie kursu realizowana jest podstawa programowa Ministerstwa Edukacji Narodowej, co gwarantuje wysoką jakość kształcenia. Nauka w kursie odbywa się z wykorzystaniem praktycznej i bardzo łatwej w obsłudze platformy e-learningowej – materiał dydaktyczny przygotowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów oraz posegregowany w tematyczne działy, które ułatwiają zaplanowanie nauki przez każdego uczestnika kursu.

Wszyscy absolwenci kwalifikacyjnego kursu zawodowego mechanika pojazdów samochodowych online realizowanego przez Zespół Szkół KKZ otrzymują stosowne zaświadczenie na druku zgodnym z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz kwalifikacje zawodowe w zakresie przeprowadzania diagnostyki oraz naprawy pojazdów samochodowych (kwalifikacje MG.18). Uzyskane w trakcie kursu kwalifikacje są w pełni respektowane przez instytucje oraz pracodawców w Polsce, co znacznie ułatwia znalezienie wymarzonego zatrudnienia. Dodatkowo nauka podczas szkolenia jest nawet 4 razy krótsza niż w przypadku szkoły policealnej – kilka miesięcy zamiast 2 lat.